یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد

ایجاد مزار شهدای گمنام در جوار مسجد پردیس دانشگاه

ایرانی خواه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه اکنون با تلاش و پیگیری‌های انجام‌شده پروژه مسجد پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم به پیشرفت قابل توجهی رسیده است، گفت: مزار شهدای گمنام با استفاده از طرح و معماری مطلوب در مجاورت مسجد پردیس ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم، دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی تشییع شهدای گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در سالن شهید مطهری ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه‌های مختلف کشور طی سال‌های اخیر نسبت به تدفین شهدای گمنام در فضای دانشگاه خود اقدام کرده‌اند، تصریح کرد: این اقدام در راستای اهمیت دادن، تکریم و ترویج فرهنگ و مکتب شهدا انجام شده است چراکه ترویج این فرهنگ باید در فضاهای علمی دنبال شود.
وی اضافه کرد: بایستی به عنوان خدمت‌گذار اقشار مختلف مردم به ویژه دانشجویان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کنیم که از توفیق و سعادت خاکسپاری شهدای گمنام در محیط این دانشگاه، نسبت به دیگر دانشگاه‌ها عقب مانده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مسئولان این دانشگاه از دو سال گذشته پیگیر دفن شهدای گمنام در مجموعه پردیس دانشگاهی علوم پزشکی قم بوده‌اند، عنوان کرد: در گذشته بخش‌های مختلف پردیس مشخص نبود و کارهای عمرانی به شیوه مطلوب آغاز نشده بود به همین علت نتوانستیم مجوز دفن شهدای گمنام را از ستاد تدفین شهدای گمنام کشور دریافت کنیم.
وی با اشاره به اینکه اکنون با تلاش و پیگیری‌های انجام‌شده پروژه مسجد پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم به پیشرفت قابل توجهی رسیده است، مطرح کرد: مزار شهدای گمنام با استفاده از طرح و معماری مطلوب در مجاورت مسجد پردیس ایجاد می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.