یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱

مسئول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان:

امکان قمی‌بودن شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم وجود دارد

مفدا قم

مسئول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح هر چند شهدای گمنامی که در دانشگاه علوم پزشکی قم دفن می‌شوند بدون هویت هستند اما پیکر آن‌ها در مکان عملیاتی لشکر ۱۷ علی بن‌ابیطالب(ع) پیدا شده است به همین علت احتمال قمی‌بودن آن‌ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم، مهدی رضایی ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی تشییع شهدای گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در سالن شهید مطهری ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه شهدای گمنام در بیش از ۱۵۰ نقطه کشور دفن می‌شوند، اظهار کرد: شهدای گمنام در چهار نقطه استان قم دفن می‌شوند که پیکر دو نفر از آن‌ها در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم و پیکرهای دیگر شهدا نیز در سه مکان نظامی به خاک سپرده می‌شوند.

وی اضافه کرد: هر چند شهدای گمنامی که در دانشگاه علوم پزشکی قم دفن می‌شوند بدون هویت هستند اما پیکر آن‌ها در مکان عملیاتی لشکر ۱۷ علی ابن‌ابیطالب(ع) پیدا شده است به همین علت احتمال قمی‌بودن آن‌ها وجود دارد.

مسئول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جانمایی مکان دفن شهید گمنام بر عهده سردار باقرزاده نماینده مقام معظم رهبری و فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح است که بر اساس نظر این شخصیت دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی قم دفن می‌شوند.

وی با بیان اینکه چهار هزار شهید در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور مفقود مانده‌اند، تصریح کرد: همچنان کمیته جست‌وجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح به تلاش خود برای پیدا کردن پیکرها این شهدا ادامه می‌دهد.

رضایی با اشاره به اینکه محل تدفین شهدای گمنام بر اساس شاخص‌ها و معیارهای مشخصی تعیین می‌شود، گفت: مزار شهدا در مجموعه‌های دانشگاهی مکمل مساجد خواهند بود چراکه فلسفه دفن شهید در دانشگاه‌ها هدایت افراد به سمت توحید و دین است.

وی یادآور شد: با استفاده از اساتید برجسته معماری کشور ۳۰۰ طرح برجسته برای مزار شهدای گمنام تهیه شده است که این طرح‌ها می‌تواند با شاخص‌های موردنظر در دانشگاه علوم پزشکی استان قم بومی‌سازی شود.

مسئول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: مراسمات تشییع و تدفین شهید گذراست اما استمرار تکریم آن‌ها اهمیت بیشتری دارد به همین علت برگزاری این جلسات باید استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: مشخصات شهدای گمنام قبل از تدفین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قم قرار می‌گیرد تا نسبت به تهیه سنگ قبور و معرفی این شهدا اقدام شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.