شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶

در نخستین نشست سردبیران دانشجویی مفدا عنوان شد؛

ارائه آموزش‌های تخصصی به فعالان رسانه‌ای«مفدا» از سال آینده

نخستین نشست سراسری سردبیران شعب مفداهای دانشگاهی

مدیرروابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نخستین نشست سردبیران دانشجویی«مفدا» از برنامه‌ریزی برای ارائه آموزش‌های تخصصی در حوزه های مختلف رسانه‌ای به فعالان دانشجویی این پایگاه اطلاع‌رسانی خبر داد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، نخستین نشست سردبیران دانشجویی «مفدا» با حضور مهدی معماری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۸ بهمن‌ماه در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

در ابتدای این نشست یک روزه، پوریا حسین‌زاده، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و سپس بهرام مهتابی، دبیر شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی ضمن خیرمقدم به حاضران در نشست بر اخلاق‌مداری در حوزه اطلاع‌رسانی تاکید کرد و گفت: صداقت و درستی در حوزه اطلاع‌رسانی باید در اولویت کار رسانه‌ای قرار گیرد.

وی با اشاره به گردآمدن دانشجویان در این نشست از فرهنگ‌های مختلف، هدف همه این افراد را اعتلای ایران اسلامی دانست و گفت: روابط عمومی های معاونت پیش از راه اندازی مفدا همچون جزایری جدا از یکدیگر فعالیت می کردند که ارتباطی با یکدیگر نداشتند و از یک پروتکل واحد پیروی نمی‌کردند.

مهتابی ادامه داد: پس از رونمایی و آغاز به کار پایگاه اطلاع رسانی مفدا فعالیت‌های حوزه اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی یا یکدیگر پیوند خورد و ارتباط تنگاتنگی بین معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی به وجود آمد؛ به گونه‌ای که این معاونت‌ها با حفظ استقلال و ویژگی‌های بومی و منطقه‌ای خود در کنار یکدیگر و با هدفی واحد فعالیت می‌کنند.

مهدی معماری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز در بخشی از این نشست به تشریح وضعیت اطلاع‌رسانی حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت پیش و پس از دولت یازدهم پرداخت و بخشی از تحول صورت گرفته در این حوزه را مرهون نگاه ویژه وزیر بهداشت و معاون فرهنگی و دانشجویی وی دانست.


وی ساختارسازی و مدیریت منابع انسانی را مقولات مهمی خواند که از ابتدای راه‌اندازی پایگاه اطلاع رسانی مفدا مورد توجه قرار گرفته است و تلاش فراوانی در این راستا به کار بسته شده است.
معماری با بیان اینکه پوشش اخبار و رویدادهای نهادهای دانشجویی همواره از اولویت‌های این پایگاه اطلاع‌رسانی بوده است، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به منظور تحول در این حوزه ضروری است و باید آن را بیش از پیش مورد توجه قرار داد.


وی سپس به پیشینه راه‌اندازی مفدا اشاره کرد و گفت: این پایگاه اطلاع‌رسانی پنجم مردادماه سال ۱۳۹۵ با رویکردی کاملا جدید با حضور وزیر بهداشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت و فعالیت خود را در ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور آغاز کرد.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تشریح ویژگی‌ها و قابلیت‌های سامانه گردش خبر «مفدا» اظهار کرد: این سامانه که توسط متخصصان جوان و خوش فکر کشور طراحی شده است از امنیت بسیار بالایی در حفظ اطلاعات برخوردار است.


معماری در بخش دیگری از سخنانش افزود: رتبه‌بندی بندی مفداهای دانشگاه‌ها از جمله اقدامات مهم و موثر صورت گرفته در سال جاری است که نتایج آن در اسفندماه اعلام خواهد شد و این نتایج مبنای آموزش‌های تخصصی سال آینده قرار خواهد گرفت.
در ادامه این نشست، تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که به عنوان سردبیران شعب دانشگاهی مفدا در این پایگاه اطلاع رسانی فعالیت می‌کنند، به بیان مهم‌ترین مسائل و دغدغه‌های خود در این حوزه پرداختند.

حامد ارسالی از دانشگاه علوم پزشکی شوشتر، امید یکتامنش از دانشگاه علوم پزشکی گناباد، حمیدرضا قانع از دانشگاه علوم پزشکی یزد، رضا ملاکی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حمیدرضا زارعی از دانشگاه علوم پزشکی همدان، پردیس آفت‌کریمی از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، پریسا رشدی از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، امیری از دانشکده علوم پزشکی زرند و محمد محمدیان از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دانشجویانی بودند که در این نشست فرصت یافتند تا به طرح مسائل و دغدغه‌های خود بپردازند.

کمبود امکانات و تجهیزات فنی حوزه روابط عمومی، توجه به آموزش‌های تخصصی در حوزه رسانه، اعلام رتبه‌بندی مفداها، به کاربستن مدیران متخصص و جوان، توجه ویژه به جذب علاقمندان به حضور در فعالیت‌های رسانه‌ای مفدا، فراهم شدن امکان دسترسی اعضای دانشجویی مفدا به سامانه گردش خبر مفدا، استفاده مناسب از ظرفیت دانشجویی، اعتماد به دانشجویان و سپردن امور به آن‌ها، توجه به خبرهای دانشجویی و بازتاب نگاه نقادانه در مفدا از جمله مواردی بود که فعالان دانشجویی «مفدا» در این نشست به آن اشاره کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.