شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲

سی و ششمین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه برگزار شد

سی و ششمین جلسه شورای فرهنگی

سی و ششمین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه با حضورقائم مقام رئیس دانشگاه، دبیر شورای فرهنگی و اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش وب دا در این جلسه دکتر"حجازی"قائم مقام رئیس دانشگاه و عضو شورای فرهنگی ضمن دعوت جهت حضور هر چه با شکوه تر برای تجدید پیمان با آرمان های امام  و انقلاب در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت:صلح و امنیتی که امروز داریم مرهون خون شهدای انقلاب است که در حفظ آن باید کوشید.

وی در ادامه این جلسه در خصوص برگزاری مراسم دهه فاطمیه که از 29 بهمن تا 1 اسفند ماه برگزار می شود با اعضای جلسه گفتگو کرد .

به گفته دکتر حجازی مراسم روز  شهید نیز 8 اسفند ماه همچون سال های گذشته با هماهنگی مدیریت فرهنگی پیگیری می شود.

در ادامه این نشست در خصوص طرح ها و ایده های دانشکده پزشکی مواردی مطرح گردید و دکتر حجازی افزود:دانشکده ها باید نقطه نظرات خود را برنامه محور ارائه دهند و روئسای دانشکده ها باید ورود پیدا کنند .

وی با تاکید بر ضرورت تمرکز زدایی در حوزه اخلاق و پوشش حرفه ای و درگیر کردن دانشجویان با این مقوله ، این امر را از راهکارهای مورد نظردر خصوص اخلاق حرفه ای و پوشش حرفه ای دانست.

به گفته وی باید سیاست گذاری کنیم و دستورالعمل و قوانین مشخص است،با شعار مشکل کشور حل نخواهد شد .

وی توصیه کرد: آیین نامه های پوشش حرفه ای در دانشکده ها اجرا شده و نتایج باید گزارش شود،ضمن اینک گاهی رصد بحث های فرهنگی مهمتر از مسائل علمی است .

دکتر"حجازی"اظهار داشت:در بحث های فرهنگی خود دانشکده ها با پتانسیل های موجود راهکار ارائه دهند و مهم این است که دغدغه داشته باشیم و ورود پیدا کنیم .

به گفته وی دانشگاه محل سازندگی است و درس زندگی باید در این محل بیاموزیم،برگزاری همایش عفاف و حجاب نیز در این مهم تاثیر گذار است.

وی پیشنهاد داد: هر دانشکده جداگانه یک نشست پوشش حرفه ای برای آشنایی با مقررات آن برای اعضای هیات علمی و دانشجویان برگزار نمایند.

وی تصریح داشت:باید در شورای آموزشی نیز یک جلسه به پوشش حرفه ای و اخلاق حرفه ای اختصاص دهند و در این زمینه بحث کنند و نتایج ارائه شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.