شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳

برگزاری کارگاه سبک زندگی سالم در بوشهر

بوشهر-کارگاه زندگی سالم

کارگاه سبک زندگی سالم با تاکید بر شیوه‌های تغذیه سالم در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این کارگاه سه روزه که از تاریخ 12 تا 14 تیرماه برگزار شد حجت‌الاسلام و المسلمین محسن اسماعیلی دکترای طب سنتی، شیوه‌های مزاج شناسی و طبایع چهارگانه انسان را با تکیه بر آموزه های طب اسلامی آموزش داد.

وی مزاج انسان را بر چهار گونه سرد و خشک یا سوداوی، گرم و خشک یا صفراوی، سرد و تر یا بلغمی و گرم و تر یا دَموی تقسیم کرد و خصوصیات هر یک از مزاج‌ها را به تفصیل بیان کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان حدیثی از امام رضا(ع) که فرموده‌اند: " علم مزاج شناسی رفتار انسان را سنجید می کند."، افزود: اگر مزاج خودمان را بشناسیم و بر اساس طبع و مزاج خودمان سبک زندگی و تغذیه‌مان را تنطیم کنیم، بسیاری از بیماری‌ها را می‌توانیم درمان کنیم.

وی بدن انسان را به پنج نوع بدن فیزیکی، بدن اتوی، بدن اختری، بدن ذهنی و بدن روحانی تقسیم کرد و پیرامون هر یک از بدن‌ها به تفصیل سخن گفت.

حجت‌الاسلام اسماعیلی مشکل اصلی بشر امروز را استرس و عدم آرامش عنوان کرد و افزود: با استفاده از سبک زندگی سالم و شیوه‌های تغذیه صحیح بر اساس شناخت طبایع چهارگانه، می‌توان بر بسیاری از بیماری‌های جسمی، روحی و روانی فائق آمد.

وی خاطر نشان کرد: در طب سنتی و سبک زندگی اسلامی، دستورالعمل‌های درمانی تنها مبتنی بر نتایج آزمایشگاهی نیست بلکه توجه بر مزاج افراد نیز ملاک عمل قرار می‌گیرد.

این گارگاه سه روزه دارای 16 امتیاز آموزشی ویژه کارکنان و اساتید دانشگاه بود که به همت کانون قرآن و عترت مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.