سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸

نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی برگزار شد

نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب

نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی با حضور تعدادی از دستگاه‌های برجسته قرآنی کشور در سازمان اوقاف برگزار شد.

به گزارش مفدا، در ابتدای این نشست و بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط حامد علیزاده، قاری بین المللی کشورمان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به بیان سخنان کوتاهی را ایراد کرد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی کار خودش را با شعار حاکمیت فرهنگ قرآنی آغاز کرد، گفت: نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی منشاء و آغازی برای حرکت‌های جدی‌تر در امور قرآنی است.

حجت‌الاسلام حسینی درباره ارتباط قرآن کریم و انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: انقلاب اسلامی کار خودش را با شعار حاکمیت قرآنی آغاز کرد. امیدوارم مسیر قرآنی را در راستای شعار قرآنی حاکمیت فرهنگ قرآنی با سرعت طی کنیم.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در این نشست تعدادی از دستگاه‌های برجسته قرآنی کشور درباره عملکرد چهار دهه خود در زمینه قرآن گزارشی ارائه می‌دهند، تصریح کرد: امیدوارم این نشست منشاء و آغازی برای حرکت‌های جدی‌تر در امور قرآنی باشد و بتوانیم به‌ صورت شفاف عملکرد قرآنی دستگاه‌ها را مرور کنیم. سازمان اوقاف، توفیق دارد که میزبان این نشست باشد. البته قرآنیان، خادمان قرآن و دستگاه‌های قرآنی خود میزبان هستند.
در بخشی از این نشست محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما به بیان دستاوردهای قرآنی رسانه ملی پرداخت و گفت: اولین اقدام اساسی قرآنی در حوزه تاسیس یک شبکه شنیداری برای پخش قرآن کریم تلاوت و آموزش و ... حدودا پنج سال بعد از پیروزی انقلاب در سال ۶۲ با تاسیس رادیو قرآن که با توصیه مقام معظم رهبری که رئیس جمهور وقت بودند، انجام پذیرفت. این موضوع یکی از اقدامات فوق العاده ویژه رسانه ملی و انقلاب اسلامی بود.
وی به برخی روزها به عنوان یوم الله اشاره و اظهار کرد: در تعبیرات حضرت امام(ره) روز ۲۲ بهمن، یوم الله تعبیر شده است در مطالعات قرآنی واژه یوم معانی زیادی دارد و علاوه بر معنای روز و روزگار و ... یکی از معانی آن به معنای روزی است که خداوند نعمت ویژه‌ای به انسان بخشیده است. در یوم الله ۲۲ بهمن که بزرگترین نعمت اهدا شد، در همین مناسبت و همین زمان اتفاق‌های فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم که می‌توان یوم الله نامید. روز ۲۲ بهمن سال ۶۲ که روز راه‌اندازی رادیو قرآن است یک یوم الله است و به اذعان اساتید، رادیو قرآن پرورش‌دهنده نوجوان آن دهه‌ها بوده که الان به اساتید قرآنی تبدیل شده‌اند.
وی بیان کرد: همچنین در سال ۷۰ به توصیه مقام معظم رهبری برای اینکه تلاوت‌های پخش شده دارای نظام نظارتی و ارزیابی شود، شورای عالی قرآن تاسیس شد و از آن روز ویژگی ممیزی را به خوبی ایفا کرده و تعاملات و همکاری های خوبی داشته‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.