چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶

ارتقاء سطح دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حوزه تولید علم

دستاورد های معاونت تحقیقات و پژوهش

مدیر توسعه پژوهش و ارزیابی مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: ارتقاء سطح دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه تولید علم در ارزیابی سال پژوهشی 95( 9 آذر 95 تا 9 آذر 96) از مهمترین دستاورد های معاونت تحقیقات و پژوهش این دانشگاه است.

مدیر توسعه پژوهش و ارزیابی مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: ارتقاء سطح دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه تولید علم در ارزیابی سال پژوهشی 95( 9 آذر 95 تا 9 آذر 96) از مهمترین دستاورد های معاونت تحقیقات و پژوهش این دانشگاه است.

به گزارش مفدا یاسوج، دکتر علی موسوی زاده تولید مقالات علمی دانشگاه را در سال پژوهشی، 150 مقاله بدون هم پوشانی عنوان کرد و افزود: تعداد 103 مقاله در رتبه بندی دارای نمایه یک و جزء مقالات برتر ISI،Pub med برگزیده شده اند.

وی از برگزیده شدن تعداد 26 مقاله در نمایه دو که جز مقالات Scopus هستند خبر داد و ابراز داشت: تعداد 22 مقاله علمی پژوهشی از دیگر مقالات برگزیده هستند.

مدیر توسعه پژوهش و ارزیابی مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه شاخص رهبری در انتشار مقالات از دیگر دسته بندی تولید دانش و مقالات علمی است، تصریح کرد: این شاخص با همکاری سایر دانشگاه ها به صورت مشترک انتشار می یابد.

وی ادامه داد: تعداد 36 مقاله توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دسته بندی شاخص رهبری در انتشار عنوان شده است که نویسنده مسئول تمامی این مقالات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.

دکتر موسوی زاده از انتشار تعداد 30 مقاله در چارک اول با عنوان Q1 نیز خبر داد و یادآور شد: انتشار 10 مقاله در حوزه بین المللی از دیگر دستاورد های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سال پژوهشی 95 است.

وی اذعان داشت: کسب رتبه 11 در بین دانشگاه های علوم پزشکی تیپ سه، حفظ وضعیت رتبه در بین سایر دانشگاه های تیپ سه نسبت به سال گذشته و ارتقا 20 درصدی تولید مقالات نسبت به سال پژوهشی 94 از مهمترین دستاورده های معاونت تحقیقات و پزوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.

کسب رتبه برترحوزه ی اخلاق در دو سال متوالی

مدیر توسعه پژوهش و ارزیابی مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: کسب رتبه برتر حوزه اخلاق در دوسال متوالی توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بین دانشگاه های تیپ سه از دیگر دستاورد های معاونت تحقیقات و پژوهش است.

وی رتبه اول تا سوم تولید بیشترین مقالات در بین مراکز تحقیقاتی استان را به ترتیب مختص مرکز عوامل اجتماعی، مرکز سلولی و مرکز گیاهان دارویی دانست و تاکید کرد: در جهت ارتقا سطح علمی و افزایش تولید مقالات در دیگر مراکز تحقیقاتی استان هستیم.

فعالیت معاونت تحقیقات و پژوهش در حوزه زیرساخت ها

دکتر موسوی زاده متصل شدن کوهورت بالغین سی سخت به شبکه کشوری را از سری فعالیت های معاونت تحقیقات و پژوهش در حوزه زیر ساخت ها عنوان و تاکید کرد: وصول بخشی از اعتبارات آزمایشگاه مرجع تحقیقات استان، بازبینی اولویت های پژوهشی پس از 5 سال، بازبینی فرم پروپوزال تحقیقاتی ویژه اساتید و دانشجویان، تصویب تدوین کتابچه در شورای پژوهشی با موضوع دستورالعمل های مرتبط با پژوهش و تهیه خبرنامه علمی و پژوهشی ویژه گزارش های علمی و قرار گیری در سایت معاونت از دیگر فعالیت های معاونت تحقیقات و پژوهش در حوزه ی زیر ساخت ها است.

وی در پایان با اشاره به جذب یک نفر پزشک به عنوان دستیار پژوهش خاطر نشان کرد: برنامه ریزی جهت جذب 1 تا 3 نفر به عنوان دستیار پژوهش از اصلی ترین برنامه های پیش رو معاونت تحقیقات و پژوهش خواهد بود.

انتهای پیام/ پردیس آقاکریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.