چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶

در نشست یک روزه در حضور مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت

نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به بیان نظرات خود پرداختند

image.jpeg

در نشست یک روزه نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، نمایندگان دبیران کانون‌ها به بیان نقطه نظرات، مشکلات و ارایه راهکاهاری لازم برای بهبود حوزه فعالیت کانون‌های دانشگاه‌های خود پرداختند.

به گزارش مفدا، در نشست یک روزه نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، نمایندگان دبیران کانون‌ها به بیان نقطه نظرات، مشکلات و ارایه راهکاهاری لازم برای بهبود حوزه فعالیت کانون‌های دانشگاه‌های خود پرداختند.  ذبیح الله محقق دبیر کانون خیریه بچه های آسمان به عنوان نماینده دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این نشست حضور یافت.

در این نشست نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی درمدت کوتاهی به معرفی دانشگاه خود، تعداد دانشجویان و تعداد کانون‌های فعال و غیرفعال دانشگاه‌های خود پرداختند و به بیان مشکلات، خواسته‌ها ونیازهای کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های خود پرداختند.

در ادامه این نشست امیرللگانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه باید با همفکری و تعامل شما دبیران ونمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در راستای حل مشکلات گام برداریم و بازدهی فعالیت‌ها در کانون‌های فرهنگی را تقویت کنیم، اظهار کرد: قطعا با همفکری و هم‌اندیشی شما می‌توانیم با شناخت بیشتر از دانشگاه و فعالیت‌های فرهنگی کانون‌ها وتشکل‌های دانشجویی، تصمیم‌گیری بهتری در راستای رسیدن به نتایج مطلوب گرفت.

وی خاطرنشان کرد: عمده شناخت ما در حوزه معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به اطلاعاتی که شما دبیران ونمایندگان کانون‌های فرهنگی می‌دهید رابطه مستقیمی دارد و قطعا شما دبیران کانون‌های فرهنگی ونمایندگان کانون‌های مختلف دانشجویی، می‌توانید ما را در رسیدن به اهداف مطلوب کمک کنید چرا که شما دبیران کانون‌های فرهنگی ونمایندگان این کانونها، سرمایه‌های ارزشمندی در محیط دانشگاهی هستید.

للگانی با بیان اینکه در گذشته تعدد و تنوع کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها وجود نداشت، اظهار کرد: در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد ما تقریبا نهادهای زیادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداشتیم و شاید فعالیت تشکل‌های  ما در دانشگاه ها خلاصه می‌شد به چند تشکل سیاسی که تنوع زیادی هم نداشت اما خوشبختانه حس مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و تشکل های مختلف دانشجویی افزایش یافته است و تعدد و تنوع کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، انگیزه ما را برای رسیدن به اهداف بالاتر صدچندان کرده است.

وی گفت: شاید تغییرات سیاسی حاکم بر کشور، تغییر دولتها و تغییر تکنولوژی که در دنیا رخ داده‌است، حس مشارکت دانشجویان در فضاهای دانشگاهی را افزایش داده است و قدری ذائقه نسل جدید ما را تغییر داده است. از این رو باید متناسب با این تغییرات، شرایط و تنوع خود را در دانشگاه‌ها بیشتر کنیم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: امروزه بالغ بر ۵۰۰ کانون فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش‌های مختلف از جمله کانون موسیقی، تئاتر، فیلم، عکس،‏ سلامت‏، کانون خیریه، رادیو، خوشنویسی،گردشگری، اخلاق حرفه ای، هلال احمر، کانون ادبی و... فعالیت می‌کنند که باید در راستای فعالیت این کانون‌ها بیش از پیش اقدام کنیم و فعالیت این کانون‌های فرهنگی دردانشگاهها محصول تعامل و برگزاری نشست‌های ما و شما دبیران و نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها است.

للگانی خاطرنشان کرد: ما مطالبات و خواسته‌های شما و همچنین نقاط قوت و ضعف کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها را با کمک و همفکری شما به دانشگاه‌ها منتقل می‌کنیم و قطعا این بارش افکار و تعامل و جلسات هم‌اندیشی به توسعه فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و حل مشکلات و رفع نیازها، کمک می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت عمومی دانشجویان در فعالیت‌های دانشگاهی برای ما یک ارزش والایی به شمار می‌رود، اظهار کرد: ارزیابی ما به عنوان مسئولان اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت در برگزاری نشستهای مختلف با دبیران کانون‌های فرهنگی از جمله سفرهای استانی به دانشگاه‌ها و شنیدن خواسته‌ها ونیاز کانون‌های فرهنگی، در ارتقای سطح کیفی این کانون‌ها، تاثیر بسزایی دارد.

نشست یک روزه نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بعد از ظهر امروز  با بیان نقطه نظرات نمایندگان دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و جمع بندی و ارزیابی فرم نظرسنجی دانشجویان در  خصوص عملکرد کانون‌های فرهنگی به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.