پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸

فرهنگی

جلسه بررسی پایش برنامه عملیاتی سال 1397 اختصاصی معاونت فرهنگی دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و معاون فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

جلسه پایش برنامه عملیاتی سال 1397 اختصاصی معاونت فرهنگی دانشجویی  با حضور دکتر محمد کمالی رئیس دانشگاه، دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی دانشجویی ، مدیر و اعضای دبیرخانه پایش برنامه عملیاتی دانشگاه، مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی دانشجویی مورخ ۹۶/۱۱/۲۵ در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ در ابتدای این جلسه دکترکمالی رئیس دانشگاه اظهار کرد: این برنامه که بخشی از برنامه پایش برنامه عملیاتی وزارت بهداشت است که پس از تدوین به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده است وی ضمن مهم دانستن برنامه عملیاتی در حرکت به سمت اهداف آتی وزارت بهداشت بیان کردند؛برنامه ریزی عملیاتی ، چهارچوب عملکردی حوزه سلامت را مشخص می کند.
درادامه دکترشاکری معاون فرهنگی دانشجویی افزود؛ علاوه بر اینکه برنامه پایش عملیاتی را باید به بهترین وجه ممکن عملی سازیم بلکه با شناسایی نقاط ضعف و نارسایی ها، می توانیم در راستای رشد و بالندگی دانشگاه گام برداریم و با پایش فعالیت ها و اقدامات راه خدمت به مردم در حوزه سلامت را هموارتر سازیم وبا شناسایی نقاط ضعف و فرصت ها می توانیم خدمات هرچه مطلوبتر به جامعه هدف ارائه دهیم.
درادامه نیز مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در راستای اهمیت اجراسازی برنامه عملیاتی و لزوم ارائه به موقع مستندات مطالبی را عنوان نمودند و باحضور رئیس دانشگاه معاون فرهنگی دانشجویی تمام شاخص های این معاونت مورد بررسی قرارگرفت و در پایان نیز مقرر شد فعالیت هایی که به شکلی درراستای اهداف دانشگاه نیستند حذف و مواردی که هرکدام ازحوزه ها می خواهند جهت عملیاتی شدن درراستای برنامه راهبردی دانشگاه می باشند اضافه نمایندو با پیگیری های لازم اقداماتی در این راستا برای ثبت دقیق و مناسب در سامانه انجام شود.
لازم به ذکراست برنامه پایش عملیاتی بر اساس سند چشم انداز قرار است در سال ۱۴۰۴جامعه‌ای برخوردار از سلامت،  طبق فرموده مقام معظم رهبری، برنامه‌های حوزه اجتماعی کشور باید به گونه‌ای باشند که سیاست‌های کلی سلامت در آنها به عنوان قانون تصویب شوند شامل برنامه عملیاتی مشترک و اختصاصی است که سطح پیشرفت توسط وزارت بهداشت پایش می شود این برنامه ازسال 1395 تدوین و دراختیار دانشگاه ها  قرارگرفته است. برای این برنامه یک نرم افزار تحت وب طراحی شده که در آن تمام دانشگاه‌ها حضور دارند و می‌توان با استفاده از آن برنامه‌ها وضعیت دانشگاه‌ها و میزان پیشرفت آنها در هر یک از برنامه‌ها را مشاهده کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.