یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

فرهنگی

بررسی و پایش برنامه عملیاتی سال آینده معاونت ها و بخش های مختلف دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه انجام شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

بررسی و پایش برنامه عملیاتی سال آینده معاونت ها و بخش های مختلف دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تشکیل جلسه های جداگانه با دکتر" محمد کمالی " رئیس این دانشگاه ، انجام شد و نتایج نهایی آن برای ارسال به وزارت بهداشت و طرح در هیات امناء آماده شده است.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی وتوانبخشی به نقل از وبدا؛  "مریم تیزرو " مدیر پایش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سرپرست دبیرخانه هیات امناء با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه ، افزود: این جلسات با شرکت قائم مقام رئیس دانشگاه در امر پایش ، مدیر پایش ، معاونان هر حوزه و مدیران هر بخش که بعنوان مسئولان پایش حوزه خود نیز فعالیت می کنند و کارشناسان بخش ها، برگزار شد و برنامه ها در حضور دکتر کمالی رئیس دانشگاه مطرح ، و از نظرهای ایشان استفاده شده است.

وی اظهارداشت: از ۲۵ بهمن ماه جاری، معاونت های درمان ، تحقیقات ، فرهنگی – دانشجویی ، امور بین الملل و مدیریت های پرستاری ، امور اجتماعی ، بازرسی ، فناوری اطلاعات و اورژانس ، برنامه عملیاتی واحدهای مربوطه را به تایید ریاست دانشگاه رساندند.

تیزرو افزود: پیشنهادهای وزارت بهداشت برای معاونت های آموزشی و توسعه ، و مدیریت حراست ، هنوز به دانشگاه اعلام نشده است و بمحض دریافت از سوی دانشگاه ، مانند سایر بخش ها ، توسط همکاران مورد بررسی قرار می گیرد و با تایید ریاست دانشگاه ، به وزارت بهداشت اعلام می شود.

وی در توضیح محتوای مجموعه این برنامه ها، گفت: وزیر بهداشت در سال ۱۳۹۴ ، ۱۷ هدف برای چهار سال فعالیت وزارت بهداشت مشخص کرد و با طراحی و اجرای سامانه پایش ، هرسال قبل از آغاز سال نو ، برنامه های سال جدید وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی براساس اهداف مشخص شده ، به دانشگاه ها پیشنهاد می شود، و دانشگاه ها نیز با بررسی پیشنهادها ، نسبت به چگونگی اجرای آنها ، نظر می دهند و اگر به دلایل مختلف ، موافق اجرای برخی از موارد برنامه نباشند، دلایل مخالفت را نیز به وزارت بهداشت اعلام می کنند.

مدیر پایش دانشگاه افزود: بررسی پیشنهادها در دانشگاه و با تایید ریاست دانشگاه انجام خواهد شد و طبق تائیدیه رئیس دانشگاه ، در سامانه پایش وزارت بهداشت ثبت می شود و سپس ، برای تایید نهایی در هیات امناء مطرح خواهد شد تا پس از تصویب هیات امناء ، وزیر بهداشت نسبت به ابلاغ آنها به دانشگاه ها اقدام کند.

تیزرو خاطرنشان کرد: هر برنامه پس از طی این مراحل و ابلاغ وزیر بهداشت، از ابتدای سال جدید، اجرایی می شود و چگونگی اجرای آن از اول تا دهم هر ماه ، از طریق سامانه پایش مورد ارزیابی کارشناسان در داخل دانشگاه قرار می گیرد (خوداظهاری) و هر سه ماه یکبار نیز چگونگی اجرای برنامه ها مورد ارزیابی کارشناسان وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت (ارزیابی انطباقی) .

بگفته مدیر پایش دانشگاه، قرار است براساس نتایج ارزیابی ها، دانشگاه ها رتبه بندی شوند و دانشگاه های خوب در این ارزیابی ها، در اختصاص بودجه و اعتبارات مورد توجه قرار بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.