دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵

استقبال دانشجویان علوم پزشکی از تشکیل مجمع مشورتی دانشجویان

استقبال دانشجویان علوم پزشکی از تشکیل مجمع مشورتی دانشجویان

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشجویان گفت: تشکیل مجمع مشورتی بر اساس پیشنهاد دانشجویان دانشگاه و موافقت رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی بوده که با استقبال دانشجویان مواجه شده است.

به گزارش مفدا کردستان دکتر شعبان  سپهر معاون دانشجویی و فرهنگی امروز در جمع دبیران انجمن های علمی دانشجویان دانشگاه  که در جلسه انتخاب نماینده این انجمن ها برای عضویت در مجمع  مشورتی دانشجویان حضور داشتند گفت: تشکیل مجمع مشورتی دانشجویان حسب پیشنهاد دانشجویان و دستور و تاکید رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی به  منظور بهره گیری از ظرفیتهای علمی، فرهنگی، ورزشی آموزشی و ... دانشجویان و استفاده از آن در تصمیم سازی ها و توسعه فعالیتهای دانشجویی و شنیدن  صدای آنان با استقبال دانشجویان دانشگاه مواجه شده است.
دکتر سپهر افزود: این مجمع یک نهاد انتخابی است که اعضای آن را نمایندگان تمامی اقشار دانشجویی و نمایندگان آنان در نهاد های مختلف دانشجویی از جمله کانونهای فرهنگی،  انجمن های علمی، انجمن های ورزشی، کمیته تحقیقات دانشجویی ،  همتایاران، نشریات، شورای صنفی، کمیته دانشجویی مفدا و منتخبان نمایندگان رشته‌های مختلف در ورودی های دانشکده های دانشگاه در سنوات مختلف که با انتخاب این اقشار برگزیده می‌شوند وطی انتخاباتی سالم  مشخص می گردند.
 وی در قسمت دیگری از سخنان خود اظهار داشت:  توسعه فعالیتهای دانشجویی که همواره با شور و نشاط دانشجویان همراه بوده و با نگاه آرمانی و امید به آینده آمیخته است  در راستای رشد و ارتقاء معارف دینی،  سیاسی اجتماعی آنان و در جهت افزایش آگاهی و بینش سیاسی دانشجویان در محیط دانشگاه   صورت می پذیرد و مجمع مشورتی دانشجویان نهادی تازه در تحقق اهداف فوق خواهدبود 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشجویان ادامه داد: از برنامه‌های این مجمع  مشورتی بهره گیری از دیدگاهها و نقطه نظرات دانشجویان و افزایش حساسیت و انگیزه آنان نسبت به مسایل مهم جامعه و دانشگاه ، خواهد بود و افزایش مشارکت دانشجویان در حوزه های مختلف  به دنبال خواهد داشت .
دکتر سپهر در پایان به برخی وظایف شورا اشاره کرد و افزود: شناسایی، بررسی، اولویت بندی و پیگیری مطالبات آموزشی ، علمی، پژوهشی،  ورزشی، صنفی،  فرهنگی و سیاسی اجتماعی دانشجویان و و تعامل مناسب با مسئولان امر جهت تحقق آنها خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.