پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

پوستر بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت رونمایی شد/پایان اسفند آخرین مهلت ثبت نام

پوستر جشنواره قرانی ۲۳

با حضور معاونین فرهنگی دانشجویی و آموزشی دانشگاه همچنین مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری از پوستر بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در مرحله دانشگاهی رونمایی شد.

به گزارش مفدا کاشان، با حضور معاونین فرهنگی دانشجویی و آموزشی دانشگاه همچنین مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری از پوستر بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت  در مرحله دانشگاهی  رونمایی شد.

کلیه اساتید، کارکنان و دانشجویان می توانند تا پایان اسفندماه با مراجعه به  http://quran.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت نام  نمایند.

گفتنی است شرکت در جشنواره مذکور برای اساتید دارای امتیاز فرهنگی و برای کارکنان داری ۱۲ ساعت امتیاز آموزشی ضمن خدمت می باشد. همچنین طبق هماهنگی های صورت گرفته با گروه معارف دو نمره به دروس گروه معارف دانشجویانی که در جشنواره مذکور شرکت کنند و حدنصاب نمره را کسب نمایند در نظر گرفته شده است.

"بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(علیهم السلام) دانشگاههای علوم پزشکی کشور - ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان "همچون سنوات گذشته در دو مرحله دانشگاهی و سراسری برگزار شده و اساتید و دانشجویان برتر به جشنواره ملّی قرآن و عترت(علیهم السلام) معرفی خواهند شد.

بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت  دانشگاههای علوم پزشکی کشور با هدف اعتلای دانش، ایمان، اخلاق و بصیرت دینی دانشگاهیان و توسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاهها و تشویق ایشان به سوی فعالیتهای قرآنی و عترت (علیهم السلام)، زمینه سازی در راستای انس و الفت هر چه بیشتر مخاطبان با قرآن کریم و سیره معصومی (علیهم السلام)، شناسایی اساتید، دانشجویان و کارکنان مستعد قرآنی و معرفی ایشان به جامعه دانشگاهی و قرآنی کشور.گسترش مفاهیم، آموزشها و پژوهشهای قرآن و عترت(علیهم السلام)، تعمیق نگرش اهل هنر و ادب به قرآن کریم و سیره معصومین(علیهم السلام)، هماهنگی و حرکت همسوی همه دستگاههای آموزش عالی در زمینه جشنوارههای قرآن و عترت(علیهم السلام) برگزار می شود.

بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت شامل ۳ بخش و ۱۱ رشته به شرح زیر می باشد :

بخش آوایی :

  شامل  ۱۵ رشته : قرائت تحقیق/ قرائت ترتیل/ ترجمه خوانی/ حفظ سوره واقعه با ترجمه/ حفظ ۱ جزء/حفظ ۳جزء/ حفظ ۵جزء/ حفظ ۱۰ جزء/ حفظ ۱۵ جزء/ حفظ ۲۰ جزء/ حفظ کل/ اذان/ دعا و مناجات خوانی/ آیین سخنوری/همخوانی و تواشیح

بخش معارف قرآنی :

شامل ۹ رشته : آشنایی با احادیث اهلبیت/ آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه/ آشنایی با مفاهیمِ صحیفه سجادیه/ آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم/ آشنایی با سیره معصومین/ حفظ موضوعی قرآن کریم/ احکام/پرسمان قرآنی/ سبک زندگی قرآنی

 بخش پژوهشی :

شامل ۴ رشته : مقاله نویسی/تألیف کتاب/ بررسی و نقد کتاب/ تلخیص کتاب

 بخش فنآوری :

شامل ۲ رشته : تولید اپلیکیشن و ربات/ کانالهای مجازی قرآنی

 بخش ادبی :

شامل ۴  رشته : شعر نو – کلاسیک/ داستاننویسی/ نمایشنامه نویسی/ فیلمنامه نویسی

 بخش هنری : شامل ۱۰رشته : خوشنویسی نستعلیق – شکسته نستعلیق – نسخ/ نقاشی نقاشی خط – نقاشی دستی/ عکاسی/ تذهیب/ فیلم کوتاه/ معرّق و منبّت/طراحی پوستر /قصه گویی/نمایش تئاتر صحنه/ پینما (کمیک استریپ)

مجری جشنواره :

مرحله دانشگاهی: معاونتهای دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها با نظارت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت می باشند.

مرحله سراسری وزارت بهداشت: دانشگاه گیلان با حمایت و هدایت مرکز قرآن و عترت(علیهم السلام)وزارت بهداشت.

مرحله ملّی دانشجویان و اساتید: وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری.

زمانبندی جشنواره :

- ابلاغ آیین نامه اجرایی جشنواره به دانشگاههای علوم پزشکی کشور : نیمه اول دی ماه ۹۶

- تبلیغات و ثبت نام از مخاطبان : زمستان۹۶

- برگزاری مرحله دانشگاهی : اردیبهشت ماه ۹۷

- جمع آوری آثار بخشهای غیر حضوری جشنواره : مرداد ماه ۹۷

-  برگزاری مرحله سراسری بخش کتبی : مرداد ماه ۹۷

-  برگزاری مرحله سراسری بخش آوایی : مهر ماه ۹۷

دبیرخانه جشنواره : تهران، میدان شهرک قدس، بین فالمک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران، ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوکA ، طبقه چهارم، مرکز قرآن و عترت  شماره تماس:۰۲۱۸۱۴۵۵۵۴۰

جهت دریافت آیین نامه اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت کلیک کنید.

منابع بخش کتبی :با قرآن خوشبخت شوید/دعا از منظر رهبری/دقایقی با قرآن / رساله انشجویی /سیری در سیره نبوی

سیری در نهج البلاغه / گزیده اصول کافی آشنایی با احادیث/همیشه بهار سبک زندگی ایرانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.