چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲

دبیر کل کانون‌های دانشجویی لرستان در گفتگو با مفدا:

وظیفه ما انتقال نقد و انتقادات دانشجویان به مسئولان است

کیمیا نادری دبیر کل کانون‌های دانشجویی لرستان

دبیر کل کانون‌های دانشجویی لرستان در گفتگو با مفدا گفت: دبیر کل در واقع نقش رابط بین دبیران کانون‌ها، معاونت فرهنگی و وزارت را بر عهده داشته و درخواست ها، نقد و انتقادات آن‌ها را منتقل می‌کند.

کیمیا نادری دانشجوی ترم هفتم رشته فناوری اطلاعات سلامت و دبیرکل کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که مفدا با وی گفتگویی انجام داده است در ذیل می‌خوانیم"

 خبرنگار مفدا_لرستان: از فعالیت‌هایتان طی شش ترم گذشته بگویید.

کیمیا نادری: دبیر انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت به مدت دو دوره، عضوشورای ناظر بر انجمن های علمی دانشکده ی پیراپزشکی؛ عضو شورای نظارت بر نشریات دانشجویی، دبیر کانون نشریات و به تازگی دبیر کل کانون‌های دانشجویی

خبرنگار مفدا_لرستان: لابی قوی لازمه‌ی دبیر کل شدن است؟

کیمیا نادری:نه اینطور نیست، به اعتقاد بنده دانشجویان به باور و بلوغ فکری درستی در این زمینه رسیده‌اند و کسی را انتخاب می کنند که از مسئولیت‌پذیری و کارسازی و کارگشایی او اعتماد کامل داشته باشند.

خبرنگار مفدا_لرستان: از مسئولیت‌های دبیر کل کانون‌های دانشجویی برای مخاطبان ما بگویید:
کیمیا نادری: دبیر کل در واقع نقش رابط بین دبیران کانون ها، معاونت فرهنگی و  وزارت را برعهده داشته و درخواست ها، نقد و انتقادات آن ها را منتقل می کند.
مشکلات دانشجویان در زمینه فرهنگی کم نیست ؛ از نبود بودجه، بی عدالتی ها تا عدم پرداخت های کار های دانشجویی؛ اما حداقل انتظار دانشجویان عدم ایجاد اخلال و مانع در روند کارهاست. با توجه به این فرد منتخب آن ها باید گوش شنوایی برای شنیدن دغدغه ها و تلاش در راستای رفع و حل آن ها داشته باشد.

خبرنگار مفدا_لرستان: برنامه ی شما برای کانون های دانشجویی که منفعل شدند چیست؟

کیمیا نادری: در ابتدا باید عدالت برقرار شود تا کانون فعال از غیر فعال شناخته شود زمینه فعالیت های کانون ها با هم متفاوت است . به همین منظور باید به همه ی دانشجویان علاقمند به انجام فعالیت های دانشجویی به یک میزان بها و توجه داده شود. نه اینکه فقط گروه خاصی در کانون توجه دبیر باشند.

 در پی انتخابات اخیر کانون ها و به دلیل تغییر اعضای شورای مرکزی های جدید همگی پر انگیزه هستند ؛ اندک زمانی برای واقف شدن به فعالیت ها نیاز است انشاالله به زودی همه ی آنها فعالیت خود را آغاز می کنند.

خبرنگار مفدا_لرستان: انجام فعالیت های زیاد و رفت و آمد هایی که دبیر کل کانون ها بودن ایجاب می کند برای یک خانم دردسر ساز نمی شود؟

کیمیا نادری:معتقدم  به توانایی فرد (چه مرد و چه زن) در مدیریت زمان و تفکیک قائل شدن بین روابط کاری و زندگی شخصی بستگی دارد.

خبرنگار مفدا_لرستان: نظر شما در رابطه با فعالیت ها و مدیریت دبیر کل اسبق کانون ها چیست؟

کیمیا نادری: ایشان فعالیت های خوب و مفید داشتند. شرط انصاف نیست که فقط از کاستی ها گفته شود، اما این حقیقت انکار ناپذیر است که هر مدیری در هر سازمانی و در انجام هر فرآیندی کاستی ها و قصوری  دارد و تلاش همگی ما باید درراستای کاهش این کمبود ها و نقص ها باشد.خبرنگار مفدا_لرستان: در این بخش از مصاحبه شمارا به پرسش های با پاسخ کوتاه دعوت می‌کنم:

_دبیر کل کانون های دانشجویی
کیمیا نادری:تعامل پذیری و صبر بالا

_کار دانشجویی
کیمیا نادری:نیست
 

-لومز
کیمیا نادری: دانشگاهی با افکار بسیار متفاوت

-ازدواج دانشجویی
کیمیا نادری:هم خوب، هم بد

_کیمیا نادری
کیمیا نادری:تلاش برای بهتر شدن

-فناوری اطلاعات سلامت
کیمیا نادری:دانشجویان پر تلاش

خبرنگار مفدا_لرستان: و سوال آخر، اگر قرار باشد بین نشریه‌ی فاس و دبیر کل بودن یکی را انتخاب کنید کدام یک انتخاب خواهد شد؟
کیمیا نادری: فاس، معتقدم که فاس مرا به اینجا رساند و به اعتقادم تنها داشتن مدیریت اجرایی برای پیشبرد اهداف کافی نیست. دانشجو باید صاحب قلم بوده و قدرت تحلیل مسائل داشته باشدو من این توانایی را مدیون نشریه ی فاس هستم.

از اینکه وقتتان را در اختیار مفدا گذاشته‌اید متشکرم.

سارا کوه‌نشین دبیر سرویس خبر

مریم ذهابی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.