پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت فرارسیدن روز مادر و بزرگداشت مقام زن

ایرانی خواه
بسمه تعالی
بیستم جمادی الثانی مصادف با میلاد پربرکت بانوی جهان از آغاز خلقت تا پایان روزگار، به عنوان روز زن نامگذاری شده است روزی که نمادی از خوبی، صبوری، پاکدامنی و ایثار است و روزی است که برکت نام بزرگوار فاطمه الزهرا(س) نمادی شده  برای بزرگداشت زنان سرزمین‌مان که هستی از وجود آنها آغاز می‌شود.
حضرت زهرا(س) دارای چنان جایگاهی است که خداوند در وصف ایشان می فرمایند، "أنّا أعطیناک الکوثر..." و پیامبر اکرم(ص) نیز در خصوص ایشان می فرمایند؛ همانا فاطمه در روز قیامت برای کسی که محب و دوست دار او و فرزندانش باشد، شفاعت می‌کند و خداوند شفاعت او را در مورد این افراد می پذیرد ‌و آنها را با شفاعت او وارد بهشت می‌کند.
حضرت زهرا(س) بزرگ بانویی است که تمام رفتار و کردار ایشان برای زنان ما الگوست و زن که کانون هستی و پایگاه مهرورزی و عشق خانواده، مرکز آموزش صفا، صمیمیت، ایثار و عطوفت است، می تواند سبک زندگی خود را فاطمی کند.
بانوان کشور ما نماد وفاداری، مهربانی، عشق ورزی به خانواده بوده و در عین حال نیز مادران فداکاری هستند که در کنار این وظیفه مهم گاها در وظایف خطیر اجتماعی نیز نقش آفرینی مهمی دارند.
آنچه که امروز پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی همگان بر آن تأکید دارند، این مسئله است که یکی از مهمترین زمینه‌های بروز انقلاب، نابرابری‌ها و نگاه ابزاری به زنان در دوره گذشته بود. این عدم نگاه انسانی به زنان موجب شد که خواست انسانی جامعه ایرانی بر رفع و کنار زدن این تبعیض‌ها استوار شود و زنان ایرانی همپای مردان ما توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند و راه پیشرفت و تعالی کشور را هموار سازند، که در این میان نقش امام راحل که امروز مصادف با میلاد آن بزرگ مرد تاریخ است نیز بر کسی پوشیده نیست.
اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز میلاد خجسته بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن و مادر این ایام را به همه بانوان کشور و به ویژه همکاران بانوی دانشگاه علوم پزشکی قم تبریک گفته و زندگی فاطمی را برای همگان آرزومندم.
دکتر ابوالفضل ایرانی خواه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.