پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲

پیام تبریک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه به مناسبت انتخاب کاشان بعنوان پایتخت کتاب ایران

پايتخت كتاب ايران

دکتر حمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در پیامی انتخاب کاشان به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران را تبریک گفت.

به گزارش مفدا کاشان متن پیام به شرح ذیل می باشد:

انتخاب شایسته شهر کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران توفیقی مهم برای این کهن شهر محسوب میشود. کسب عنوان"پایتخت کتاب ایران" در چهارمین دوره انتخاب"پایتخت کتاب ایران" را به همه اهالی کتاب و جویندگان دانش و دانستگی، جوانان دانشجو و جامعه فرهنگی و دانشگاهی فرهیخته و مدیران و دست‌اندرکاران این حوزه  تبریک می‌گویم.

وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که در اشاعه، گسترش و تقویت هر چه بیشتر  کتاب و کتابخوانی ‏اهتمام ورزند و در یک کلام، همه درد آشنایان و دل آگاهان به‏ منظور بسیج همگانی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ‏بپاخیزند، تا هنگامه خجسته ‌ای پیش آید که در آن کتاب‏ همه ‏جا برای همه کس و در همه وقت‏ به وفور یافت‏ شود و مطرح باشد، برخود لازم می دانم از اهتمام و تلاش همه دلسوزان عرصه فرهنگ در نقش آفرینی این رقابت ملی به خصوص دغدغه مندان حوزه نشر و تولید تقدیر و تشکر نمایم.

گفتنی است: شهرستان کاشان با ارسال ۴۰ طرح، در چهارمین دوره معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران حضور یافت که ساعت مطالعه مادران و پدران، یک صبح یک کتاب، کتاب گردی دانش آموزان، تجهیز و راه اندازی اتوبوس ترویج کتاب، یک ماه با کتاب و نمایش خیابانی کتاب بخشی از ٤٠ طرح ارسالی کاشان به دبیرخانه مرکزی انتخاب پایتخت کتاب ایران بوده است.

آیین پایانی چهارمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران هشتم اسفندماه جاری  در تهران برگزار شد و شهرستان کاشان از استان اصفهان در طول سال های گذشته سه بار نامزد عنوان «پایتخت کتاب ایران» بوده است، شهرهای اهواز، نیشابور و بوشهر پیش از این، عنوان «پایتخت کتاب ایران» را به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.