یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:

مباحث طب سنتی باید شفاف بیان شود/آماده کمک به حل مشکلات حوزه سلامت استان هستیم

دانشکده طب و سنت

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: باور عمومی این شده است که طب سنتی ارزشمندتر از طب نوین است و باید این مسائل را برای مردم توضیح داد و شفاف سازی کرد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر امیرآبادی امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده و سلامتکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نمایندگان وظایف حضور در مجلس و قانونگذاری دارند اما به دلیل اقدام ارزشمند خیر محترم در شهر قم و راه اندازی چنین ساختمانی، در این جلسه حاضر شدم.

وی عنوان داشت: انصافا کار این خیر بسیار ارزشمند و مهم بود و حاضر هستم دست ایشان را ببوسم و قدردانی می کنم که به این میزان بزرگی کرده و کار ارزشمند را انجام داده اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع طب سنتی اشاره کرد و گفت: موضوعی که امروز مطرح است مردم بلاتکلیف هستند و نمی دانند که طب سنتی خوب است یا نه؟ چرا مردم سراغ آنها می روند؟ یا اینکه جذابیت دارند و یا اینکه کم کاری شده است.

امیرآبادی گفت: باور عمومی این شده است که طب سنتی ارزشمندتر از طب نوین است و باید این مسائل را برای مردم توضیح داد و شفاف سازی کرد.

وی عنوان داشت: با گرفتن و دادگاهی کردن مشکل حل نمی شود باید به مردم آگاهی رساند و اگر کار ناصوابی است باید توجیه صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نیز در مجلس شورای اسلامی آمادگی داریم که این مسائل را پیگیری و اگر نیاز به قانون دارد هم کمک شما خواهیم کرد.

امیرآبادی همچنین به فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی قم در مسائل عمرانی اشاره کرد و گفت: در احداث مراکز درمانی کارهای خوبی انجام شده و انتظار داریم که این مراکز زودتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی گفت: طرح تحول نظام سلامت کار خوبی بود اما باید در مورد آن فکر اساسی شده و به گونه ای نباشد که هر چه پول بریزیم باز هم نیاز داشته باشد و باید در این زمینه حداقل در استان قم فکری شود که البته اقداماتی نیز صورت گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه وظیفه داریم تا در راستای خدمات رسانی به مردم قم تلاش کنیم چرا که مردم قم لایق این خدمات هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.