یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳

برگزاری ششمین جلسه شورای اخلاق پزشکی دانشگاه

photo_2018_03_11_09_08_36.jpg

ششمین جلسه شورای اخلاق پزشکی دانشگاه با حضور اعضای این شورا به ریاست دکتر علی حق بین در محل تالار شهید رجایی ستاد مرکزی دانشگاه تشکیل شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، در این جلسه دکتر حق بین بر لزوم پرداختن بیشتر به مقوله اخلاق پزشکی تاکید نمود و به نقش مهم این شورا در تعیین سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به اخلاق در دانشگاه اشاره نمود. وی هم‌چنین بر تشکیل منظم و بیشتر جلسات شورای اخلاق پزشکی دانشگاه تاکید نمود.

دکتر رضا گنجی نیز ضمن اشاره به اهمیت اخلاق در علوم پزشکی به این نکته اشاره نمود که اخلاق تنها با برگزاری کلاس‌های آموزشی ارتقا و توسعه نمی‌یابد بلکه اخلاق در عمل باید نمود پیدا کند.

 وی افزود: هر کس اخلاق را از نگاه خود می‌بیند و برداشت خود را دارد در حالیکه نگاه به اخلاق بایستی نگاه آکادمیک باشد و اخلاق را از این دیدگاه باید پیگیری نمود.

خانم طباطبایی‌چهر نیز ضمن معرفی اعضای حقوقی و حقیقی شورای اخلاق پزشکی دانشگاه، به بیان و تشریح وظایف و اهداف این شورا پرداخت.

در این جلسه سایر اعضای حاضر نیز به بیان نقطه نظرات خود در زمینه مسائل مربوط به اخلاق پزشکی در دانشگاه پرداختند.

شایان ذکر است در این جلسه خانم محبوبه طباطبایی‌چهر به اتفاق آرای اعضای حاضر به عنوان دبیر شورای اخلاق پزشکی دانشگاه انتخاب گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.