یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴

بروز آسیب های جانی و مالی جدی براثر هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی در برپایی مراسم چهارشنبه آخر سال

چهارشنبه سوری

هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند آسیب ها و زیان های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

به گزارش « مفدا خراسان شمالی » رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه با بیان این مطلب گفت : چهارشنبه سوری باید به عنوان یک سنت قدیمی و با هدف افزایش محبت و کاهش کدورت ها در میان جمع های خانوادگی به آن پرداخته شود.

دکتر « تقی دولت آبادی » تصریح کرد : در سال های اخیر دیگر این سنت دیرینه در میان مردم رنگ باخته و عده ای با منفجر کردن مواد منفجره و محترقه حوادث جبران ناپذیری را به وجود می آورند .

این مسئول با بیان اینکه استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ایمن نیست حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد ، تصریح کرد : مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار باشید و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

وی با تاکید بر ضرورت برپایی این آیین زیبای کهن کشورمان در فضایی امن و شاد، افزود : در صورت بروز هرگونه حریق یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵ مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.