چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹

نشست شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره در دانشگاه علوم پرشکی بجنورد

بجنورد

سومین نشست شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره مناطق ۱۰ گانه شمال و شمال شرق کشور، چهارم و پنجم آبان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش مفدا بجنورد، رییس دانشگاه علوم پزشکی بجنورد، در این نشست اظهار داشت:حوزه معاونت‌های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی حوزه مهم و ارزشمندی است، ولی متاسفانه مورد غفلت واقع شده است درحالی که از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و اگر دانشجو خوب پرورش یابد، سیستم بهداشت و درمان قوی خواهیم داشت.

دکتر گلمکانی افزود: توجه به اخلاق حرفه‌ای بسیار پراهمیت است و اعتقاد داریم بخشی از کار می‌تواند در همین حوزه آموزشی، دانشجویی و فرهنگی شکل بگیرد و نقش مشاوره که حوزه حساس‌تری است، می‌تواند اثربخشی بالایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دوره دانشجویی گذر از نوجوانی به سن جوانی است، اظهار داشت: دانشجو در این سن دچار تعارضات درونی و بیرونی با حاشیه‌هایی خواهد شد که ممکن است به راحتی نتواند از این حاشیه‌ها بگذرد و این امر سبب می‌شود کار حوزه مشاوره سخت‌تر شود.

وی افزود: برخی از همسالان و دوستانی که اخلاق مدارند نیز می‌توانند به دانشجویان در بهبود زندگی اجتماعی، اخلاقی کمک و همفکری ارائه دهند که در این خصوص باید اطلاع رسانی و آموزش‌های بیشتری صورت گیرد.

 گلمکانی با بیان اینکه اعتقاد سازی برای دانشجویان توسط حوزه مشاوره مهم است، اظهار داشت: دانشجویان باید از فضای سیاسی آگاه باشند اما درگیر نشوند و جبهه گیری سیاسی نکنند که این امر سبب گم شدن کار حوزه مشاوره در لابلای چالش‌ها می‌شود.

وی توصیه کرد: اگر بخواهیم مسائلی که زندگی دانشجویان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد کنترل کنیم و فضا را بیشتر به سمت فضای علمی سوق دهیم، باید توجه‌ها را به سمت اداره مشاوره جلب کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بجنورد اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه و توجه زیادی به حوزه سلامت دارد و به دلیل ماهیت اورژانسی درمان و بهداشت به این حوزه توجه بیشتری شده است.

گلمکانی خاطر نشان کرد: در روند رسیدن به اهداف طرح تحول چالش‌هایی خواهیم داشت و باید در امر تربیت دانشجویان و تبدیل آنان به بهترین نیروها در حوزه مشاوره و رفع مشکلات روان‌شناسی آنها تلاش کنیم، زیرا این کار سبب پرورش افرادی کاملا حرفه‌ای و ورود آنها به حوزه بهداشت و درمان می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.