یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

تاکنون حدود ۳۷ هزار نفر رشته در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت ثبت نام کرده‌اند/ معارف قرآنی پراستقبال‌ترین بخش جشنواره

قرآن و عترت

تاکنون ۳۷ هزار و ۴۲۷ نفر رشته در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ثبت نام کرده‌اند و تاکنون بیشترین ثبت نام مربوط به بخش معارف قرآنی با ۲۱ هزار و ۳۸۴ نفر است.

 

به گزارش مفدا، از آغاز ثبت نام بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکنون ۳۷ هزار و ۴۲۷ نفر رشته در این رویداد بزرگ قرآنی ثبت نام کرده‌اند که از میان شش بخش آوایی، معارف قرآنی، ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری در جشنواره قرآن وعترت، بیشترین استقبال و ثبت نام مربوط به بخش معارف قرآنی است. ۲۱ هزار و ۳۸۴ نفر از دانشگاهیان تاکنون در بخش معارف قرآنی ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، بعد از بخش معارف قرآنی که بیشترین ثبت نام کنندگان را تابحال به خود اختصاص داده است، بخش آوایی با ۶ هزار و ۹۶۳ ثبت نام کننده و بخش هنری با ۵ هزار و ۱۸۷ ثبت نام کننده به ترتیب پر طرفدارترین بخش‌های این دوره از جشنواره هستند.

بنا بر گزارش دبیرخانه جشنواره، در بخش پژوهشی این دوره تاکنون یک‌هزار و ۹۳۰ نفر ثبت نام کرده‌اند و در بخش ادبی یک هزار و ۵۶۳ نفر ثبت نام خود را انجام داده اند و کمترین میزان ثبت نام این دوره از جشنواره مربوط به بخش فناوری با ۴۰۰ نفر شرکت کننده است.

از ابتدای مرحله ثبت نام این دوره از جشنواره تاکنون، دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز ، کرمانشاه و سبزوار به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.

بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت ویژه دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که ثبت نام آن آغاز شده است، در بخش دانشگاهی از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز می‌شود. همچنین مرحله نهایی این جشنواره تابستان امسال  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد.

بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت،  با شروع ثبت نام برای حضور در این جشنواره وارد فاز اجرایی خود شده است. قبل از شروع ثبت نام، آیین نامه این دوره از جشنواره در نیمه اول دی ماه به تمامی واحدهای دانشگاهی وزارت بهداشت ابلاغ شد تا با جشنواره دوره بیست و سوم بیش از پیش آشنا شوند.
بر اساس آنچه که در آیین نامه دوره بیست و سوم دانشگاهیان وزارت بهداشت آمده است، در دوره بیست و سوم در دو مرحله دانشگاهی و سراسری برگزار می‌شود و ویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان این وزارتخانه است که از بین آنها اساتید و دانشجویان برگزیده به جشنواره ملی در سال ۹۷ راه خواهند یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.