دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳

بیش از ۳۱هزار نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ثبت نام کرده‌اند/ ثبت نام تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شد

بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۳۱هزار و ۳۹نفر از دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ثبت نام به عمل آورده‌اند. ثبت نام در این جشنواره تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شد.

دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در گفت وگو با مفدا با بیان این خبر افزود: از ابتدای آغاز ثبت نام از متسابقین جشنواره بیست و سوم تاکنون تعداد ۳۱هزار و ۳۹نفر از دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رویداد بزرگ قرآنی ثبت نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۳۱هزار و ۳۹نفر ثبت نام کننده، تعداد یک هزار و ۱۷۶نفر اساتید، تعداد ۱۲هزار و ۸۱نفر دانشجو و ۱۷هزار و ۷۸۲نفر کارمند در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که بیشترین آمار ثبت نام کنندگان مربوط به کارمندان دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: از ابتدای مرحله ثبت نام این دوره از جشنواره تاکنون، دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، کرمانشاه و سبزوار به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.

بحرالعلوم خاطرنشان کرد: تاکنون دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۳هزار و ۴۲۷نفر ثبت نام کننده بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با دو هزار و ۳۴۶نفر و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با یک هزار و ۹۱۵نفر به ترتیب در رده دوم و سوم قرار دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جشنواره در ۶ بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فناوری، هنری و ادبی برگزار می شود گفت: در بخش آوایی تاکنون ۷ هزار و ۶۴۳ نفر ثبت نام کرده‌اند و در بخش معارف قرآنی نیز ۲۴ هزار و ۵۶۰ نفر ثبت نام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش پژوهشی تاکنون ۲ هزار و ۱۰۶ نفر و در بخش فناوری ۴۳۵ نفر ثبت نام کرده اند و در بخش ادبی ۱۷۰۰ و بخش هنری ۵ هزار و ۷۴۲ نفر تاکنون ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از اواخر بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود امسال نسبت به دیگر سال‌ها، شمار ثبت‌نام‌کنندگان از این رویداد بزرگ قرآنی افزایش یابد.

بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت ویژه دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که ثبت نام آن روزهای گذشته آغاز شد، در بخش دانشگاهی از اردیبهشت‌ماه سال آینده آغاز می‌شود. همچنین مرحله نهایی این جشنواره تابستان سال آینده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد.

بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت،  با شروع ثبت نام برای حضور در این جشنواره وارد فاز اجرایی خود شده است. قبل از شروع ثبت نام، آیین نامه این دوره از جشنواره در نیمه اول دی ماه به تمامی واحدهای دانشگاهی وزارت بهداشت ابلاغ شد تا با جشنواره دوره بیست و سوم بیش از پیش آشنا شوند.
بر اساس آنچه که در آیین نامه دوره بیست و سوم دانشگاهیان وزارت بهداشت آمده است، در دوره بیست و سوم در دو مرحله دانشگاهی و سراسری برگزار می‌شود و ویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان این وزارتخانه است که از بین آنها اساتید و دانشجویان برگزیده به جشنواره ملی در سال ۹۷ راه خواهند یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.