سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹

برگزاری جلسه سند پیش نویس توسعه پژوهش‌های قرآنی در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

02.jpg

اولین جلسه تنظیم سند پیش نویس توسعه پژوهش‌های قرآنی در مورخه ۲۷ فروردین ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، اولین جلسه سند پیش نویس توسعه پژوهش‌های قرآنی در مورخه ۲۷ فروردین ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی موسسات آموزش عالی استان و نمایندگان سازمان تبلیغات، اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی و حوزه علمیه در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

دکتر فریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین گفت: شورای سیاستگذاری شکل گرفته در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین اسناد بالادستی ارتباط تنگاتنگ با مفاهیم قرآنی دارد.

در ادامه افزود: در رابطه با کار گروه پژوهش‌های قرآنی پیش نویس سند پژوهش‌ها انجام شده تا جلسات کار گروه مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا بتواند برای برنامه‌های قرآنی نقطه عطفی باشد. از جمله این سیاستگذاری‌ها، شورای‌های توسعه فعالیت‌های قرآنی است که در قالب چهار کارگروه (پژوهشی، آموزش عمومی قرآن، تبلیغ و ترویج و آموزش عالی قرآن ) به فعالیت می‌پردازد.

همچنین دکتر مرجانی دبیر علمی سند توسعه پژوهش‌های قرآنی، اظهار امیدواری کرد پس از بررسی و تصویب این سند، تصمیم‌گیری‌ها، جهت‌گیری‌ها و هدایت امور قرآنی استان در بخش‌های قرآنی بر اساس محتوای سند مذکور صورت گیرد تا از اعمال سلیقه ها و موازی کاری در امور قرآنی جلوگیری شود.

وی در ادامه بیان داشت: دو نکته باید در طرح‌های قرآنی مورد توجه قرار گیرد نکته اول بحث مالی و نکته دوم حسن اجرای کار است که باید توسط کارگروه بر آن نظارت گردد.

در پایان مقرر شد، در قالب فرم‌های شناسه‌ای،  زمینه های مختلف پژوهشی اعم از طرح، کتاب، مقاله و غیره به مدت دو هفته جهت بررسی به دبیرخانه کمیسیون پژوهشی برنامه های قرآنی ارسال نمایند تا در جلسه بعدی بررسی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.