دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸

نیما کرمی: تئاتر در ارتقاء فرهنگ سلامت تاثیرگذار است/ آینده روشن جشنواره سیمرغ

نیما کرمی

داور رشته مجری‌گری جشنواره سیمرغ گفت: تئاتر به همان اندازه‌ای که می‌تواند در زمینه‌های فرهنگی تئاتر گذار باشد، می‌تواند در زمینه ارتقای فرهنگ سلامت نیز تاثیرگذار باشد.

به گزارش مفدا، نیما کرمی، داور رشته مجری‌گری جشنواره سیمرغ با اشاره به تأثیرگذاری مقوله هنر برای فرهنگ‌سازی در جامعه، اظهار داشت: هنر ابزاری برای ارتقای فرهنگ است. هنر و فرهنگ مقوله‌هایی هستند که از دیرباز در کنار هم بوده‌اند چرا که این دو مساله عمیقأ به هم وابسته هستند.

داور رشته مجری‌گری جشنواره سیمرغ گفت: اگر بخواهیم ارتقاء فرهنگی داشته باشیم می‌توانیم از هنر زبانی زیبا و دلنشین استفاده کنیم برای اینکه فرهنگمان را ارتقا داده و پیام‌هایمان را مردم ارائه دهیم.

وی تئاتر را یک هنر بسیار تأثیرگذار برای انتقال پیام دانست و تصریح کرد: تئاتر یکی از شیوه‌های پیام‌رسانی فرهنگی است که از تمام پارامترهای بدن استفاده می‌کند که بسیار خوب و مستقیم پیام را به صورت چهره به چهره به مخاطب می‌رساند. مخاطب در تئاتر همگام با بازیگر نفس می‌کشد و همراه او است به همین دلیل نتیجه این کار فرهنگی خیلی بیشتر است.

تمام اجراهای تئاتر حامل پیام فرهنگی است

کرمی تمام اجراهای تئاتر را حامل پیام فرهنگی دانست و افزود: کمدی موقعیت متعلق به هر قرن و کشوری باشد تاثیرگذار است. کمدی موقعیت در لحظه رخ می‌دهد و مخاطب را می‌خنداند اما در عالم واقعیت نیز رخ می‌دهد که نمونه آن کمدی پایتخت بود.

داور رشته مجری‌گری جشنواره سیمرغ تصریح کرد: همه نمایش‌ها و اجراهایی که تاکنون انجام داده‌ام حامل پیام فرهنگی بوده‌اند لذا تمام پیام‌های روزمره زندگی در تئاتر نهفته است به همین دلیل مردم از تئاتر استقبال می‌کنند و از آن درس می‌آموزند.

وی ارتباط نزدیک با مخاطب را یکی از دلایل مهم فعالیت‌های خود دانست و اضافه کرد: ارتباط مستقیم با مخاطب یکی از دلایل مهم من برای انجام فعالیت در زمینه تئاتر بوده است چرا که در این هنر ما همراه مخاطب نفس می‌کشیم.

جایگاه تئاتر در ارتقاء فرهنگ سلامت

کرمی فعالیت‌های نمایشی را در زمینه ارتقای فرهنگ سلامت، مهم ارزیابی کرد و گفت: تئاتر به همان اندازه‌ای که می‌تواند در زمینه‌های فرهنگی تئاتر گذار باشد می‌تواند در زمینه ارتقای فرهنگ سلامت نیز تاثیرگذار باشد. تئاتر در زمینه سلامت قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.

داور بخش مجری‌گری جشنواره سیمرغ بیان کرد: تاثیر جشنواره سیمرغ بر احیا فرهنگ سلامت و بالابردن آگاهی‌های اجتماعی در این زمینه بسیار مهم است. وقتی به صورت عمومی در سطح کشور سنجش و استعدادیابی می‌کنیم به نتیجه بسیار خوبی می‌رسیم. جشنواره سیمرغ مشغول استعدادیابی از جامعه سلامت کشور است.

وی با تاکید براینکه جشنواره سیمرغ آینده بسیار خوب و روشنی دارد، گفت: امیدواریم در تمامی ارگان‌ها چنین جشنواره‌های بزرگی ایجاد شود تا همگی بتوانند در چالش استعدادیابی خودشان را محک بزنند.

منبع: آنا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.