سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲

مراسم‌ یادبود علیرضا جامه‌ای دانشجوی علوم پزشکی تهران برگزار شد

دانشکده پرستاری و مامایی

مراسم‌ یادبود علیرضا جامه‌ای دانشجوی علوم پزشکی تهران که در سانحه هوایی تهران-یاسوج درگذشت با حضور دانشگاهیان و مسئولان علوم پزشکی تهران برگزار شد

 به گزارش مفدا تهران، مراسم یادبود علیرضا جامه‌ای دانشجوی کارشناسی پرستاری جان باخته در سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج؛ روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه با حضور خانواده جامه‌ای، دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عیسی زاده و حجت الاسلام و المسلمین غفاری مسئول و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیات رییسه دانشکده، دکتر دوستی، حجت الاسلام و المسلمین شیرعلی پور رابط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده برگزار شد.
دکتر فرزین حلب چی، معاون دانشجویی دانشگاه ضمن ابراز تاسف از این اتفاق گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران نزدیک به ۱۳ هزار فرزند دارد و فرزندها در نظر خانواده با هم فرقی ندارند؛ اما برخی از فرزندان واقعا بارزتر هستند. به شخصه افتخار آشنایی با علیرضای عزیز را نداشتم اما وقتی این اتفاق افتاد و با بازگشتی که داشتم و با واکنش‌هایی که از دوستان دانشکده پرستاری و مامایی و همینطور همکارانمان که با دانشجویان فعال در ارتباط بودند دیدم؛ متوجه شدم که این اتفاق چه فقدان بزرگی برای دانشگاه بوده است.
معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: در یک مقطع زمانی دانشجویان این دانشگاه به قدری فعال و پرانگیزه بودند که شاید بیش از ۵۰ درصد دانشجویان بالاخره یک وابستگی‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی و... داشتند اما در حال حاضر در نگاه ما به موفقیت و ارزش افزوده‌ای که برای جامعه باید داشته باشیم تغییراتی ایجاد شده است و نتیجه اش این است که تعداد افرادی که خارج از بحث  آموزش و پژوهش فعالیت دارند، کم شده است.
وی اظهار داشت: این نشان می‌دهد افرادی که در چنین محیطی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی دارند چه ارزش افزوده‌ای برای دانشگاه و جامعه دارند و خواهند داشت و از دست دادن یک نفر از این چهره‌ها چه فقدان بزرگی است.
دکتر حلب چی گفت: نواهای افسوسی که از انسان‌ها شنیده می‌شود یک معیار است برای این که بفهمید چه کسی را از دست داده اید؛ لازم نیست شما آن شخص را دیده باشید.
معاون دانشجویی دانشگاه گفت: در مواجهه با این فقدان‌ها دو مرحله را می‌توانیم بگذرانیم؛ یکی از این مراحل قطعا سوگواری است. مرحله بعدی که از نظر من اهمیتش کمتر از مورد اول نیست؛ این است که ببینیم فردی که اینقدر برای ما عزیز است و اینقدر فقدانش را پررنگ احساس می‌کنیم چه مسیری را طی می‌کرده است وسعی کنیم پیرو راهش باشیم.
وی گفت: علیرضای عزیز همین حالا ناظر بر شما دوستان و همقطارانش است و می‌بیند که شما چه می‌کنید و انتظار دارد که همان رویه را دنبال کنید. به نظر من مسئولیت این مرحله مسئولیت مهمی است و باعث شادی روحش خواهد شد.

گالری عکس

خبرنگار: شیما سادات عطری
عکس: حسین اکبریان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.