سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶

از ضرورت احداث خوابگاه برای دانشجویان متاهلین تا نبود فضای فیزیکی مناسب برای فعالیت نهادهای دانشجویی

بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی اراک

نمایندگان و اعضای تشکل‌های اسلامی، شوراهای صنفی، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک عصر امروز سه شنبه ۲۸فروردین ماه در نشست‌های جداگانه، در حضور دکتر محمدرضا فراهانی معاون وزیر بهداشت به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات خود پرداختند. لزوم تناسب در تخصیص اعتبارات فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی، کمبود فضاهای لازم برای فعالیت‌های نهادهای دانشجویی، لزوم احداث خوابگاه برای دانشجویان متاهل، محدودیت در فعالیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری و... از جمله مسائلی بود که حاضران در دیدار با معاون وزیر مطرح کردند.

به گزارش مفدا ، در ادامه سفر یک روزه معاون وزیر بهداشت و هیات همراه به اراک و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی این شهر، بعد از برگزاری نشست مشترک کارکنان دانشگاه و مسؤولان ستادی وزارت بهداشت،  نمایندگان و اعضای تشکل‌های اسلامی بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی و انجمن اسلامی در قالب نشست‌های جداگانه هر کدام به مدت ۴۵ دقیقه با دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیدار و گفت و گو کرده و به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات صنفی خود به نمایندگی از دانشجویان پرداختند.

در این نشست مسئولان و اعضای تشکل‌های اسلامی بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی و انجمن اسلامی در مدت زمان مشخص به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

کمبود فضاهای لازم برای استقرار تشکل‌های دانشجویی و فعالیت دانشجویان فعال در تشکل‌ها، لزوم حمایت‌های بیشتری مسئولان برای اخذ مجوز  تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی و تریبون آزاد، لزوم احداث خوابگاه برای دانشجویان متاهل و کمبود فضاهای خوابگاهی برای اسکان دانشجویان مجرد و متاهل و فرسودگی خوابگاه‌های دانشجویی و کمبود تجهیزات و امکانات استاندارد، ضعف در اینترنت خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها و نبود پهنای باند لازم برای فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجویان از جمله مسائلی بود که نمایندگان تشکل‌های اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اراک در این نشست با دکتر فراهانی درمیان گذاشتند.

نبود کارشناسان فرهنگی باتجربه در حوزه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه، نبود عدالت و تبعیض در اختصاص فضاهای لازم برای فعالیت‌های کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، مخالفت برخی مسئولان در برگزاری تریبون‌های آزاد وکرسی‌های آزاداندیشی و ممانعت برخی‌ها نسبت به اکران فیلم‌های سینمایی که در سطح شهر به نمایش عمومی درآمده است، سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌ها در برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌های تقویمی و اختصاص ندادن بودجه‌های کافی برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی وکانون‌های فرهنگی از جمله مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک بود.

نشست با اعضای شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد

نشست معاون وزیر بهداشت با اعضای شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اراک عصر امروز برگزار شد و نمایندگان اعضای شورای صنفی دانشگاه به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود پرداختند.

ضرورت صنعتی سازی سلف سرویس دانشجویی، لزوم اهمیت به مساله تعذیه دانشجویان و ضرورت رسیدگی بیشتر از سوی مسئولان‏، نبود کیفیت لازم غذای دانشجویی و لزوم صنعتی سازی طبخ غذای دانشجویان به صورت کامل، محدود بودن سلف سرویس مرکزی دانشگاه و کمبود فضاهای لازم برای استفاده دانشجویان از این سلف، قدیمی بودن و فرسوده بودن برخی از امکانات و تجهیزات طبخ غذا از جمله مسائل مطرح شده از سوی اعضای شورای صنفی دانشگاه بود.

لزوم بهسازی و بازسازی خوابگاه دانشجویی امام رضا(ع) و مساله فرسودگی برخی از خوابگاه‌ها، نیاز به رنگ آمیزی خوابگاه‌ها و خریداری تجهیزات نو برای خوابگاه‌های دانشجویی، کمبود فضاهای ورزشی و نبود سالن‌های بدنسازی، سالن چندمنظوره و استخر برای دانشجویان، ضعف در اینترنت و کم بودن پهنای باند اینترنت در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، تاکید بر رسیدگی بیشتر در تقویت زیرساخت‌های ورزشی و همچنین کمبود فضاهای لازم برای فعالیت‌های ورزشی و نیز لزوم توجه به موضوع ورزش قهرمانی و همگانی‏، نبود فضای فیزیکی لازم برای استقرار نهادهای دانشجویی و فعالیت آنها از جمله دیگر مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان اعضای شورای صنفی بود.

نمایندگان اعضای انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه، نیازها و مطالبات خود را بیان کردند

همچنین در ادامه، نشست اعضای انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی وکانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اراک با دکتر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد و اعضای این تشکل‌های دانشجویی هر کدام به مدت بیش از نیم ساعت به بیان مسائل، نیازها ومشکلات خود در حوزه فعالیت‌های خود پرداختند.

لزوم تعامل بیشتر مسئولان با دانشجویان به منظور بیان مشکلات، ضرورت تقویت بیشتر طرح همتایاران سلامت و ارتقای آگاهی دانشجویان نسبت به مهارت‌های اجتماعی و رفع آسیب‌های اجتماعی و تاکید بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای همتایاران سلامت، تاکید بر دعوت از اساتید باتجربه در حوزه مشاوره سلامت و برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مختلف  از جمله مسائلی بود که اعضای شوراهای صنفی در این نشست با معاون وزیر بهداشت در میان گذاشتند.

 در این نشست ، نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک به بیان مطالبات‏، نیازها و مطالبات خود پرداختند که یکی ازمهم‌ترین خواسته‌های اعضای نمایندگان حوزه نشریات دانشگاه ضرورت وجود اتاق نشریات به منظور تعامل و بارش افکار عنوان کرد.

نبود آزادی پس از بیان در نشریات دانشجویی، یکسان بودن بار علمی کلاس‌های آموزشی جشنواره نشریات تیتر ۹ و ۱۰، لزوم رسیدگی بیشتر مسئولان به بحث حقوق نشریات دانشجویی، ضرورت برگزاری کارگاه‌های آموزشی بیشتر با حضور اساتید حوزه رسانه و لزوم نیازسنجی از دانشجویان برای برگزاری کلاس‌های آموزشی مورد نیاز اکثریت دانشجویان، تاخیر در برگزاری انتخابات شورای ناظر بر نشریات و عدم برگزاری کلاس‌های مرتبط در حوزه نشریات و... از جمله مطالب بیان شده از سوی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی بود.

در این نشست اعضا و نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه اراک به نمایندگی از فعالان نشریات حوزه رسانه به بررسی عملکرد حوزه فعالیت در نشریات خود پرداخته و به بیان کمبودها و ارایه راهکارهای لازم برای حل مشکلات حوزه خود شدند.

عدم مجوز برای صدور برخی از نشریات دانشجویی،تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت چاپ در نشریات و اختصاص بودجه‌های لازم برای بهبود وضعیت چاپ نشریات دانشجویی و... از دیگر مسائل مطرح شده از سوی اعضا و فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه بود.

نبود فضای فیزیکی لازم برای استقرار و فعالیت انجمن‌های علمی

همچنین در ادامه نشست با اعضای انجمن‌های  علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد که در این نشست نمایندگان انجمن‌های علمی در حضور دکتر فراهانی معاون وزیر بهداشت به بیان مطالبات ونیازهای خود پرداختند.

عدم تخصیص وتقسیم بودجه لازم برای فعالیت انجمن‌های علمی، لزوم توجه بیشتر به انجمن‌های علمی دانشجویی از سوی مسئولان و بها دادن به این انجمن‌ها، لزوم مشخص کردن بودجه دقیق انجمن‌های علمی و رفع محدودیت برای فعالیت انجمن‌های علمی دانشگاه، عدم همکاری صحیح اساتید در کارگاه‌های آموزشی و ضرورت گماردن اساتید برجسته در کارگاه های آموزشی مرتبط با فعالیت‌ انجمن‌های علمی و... از دیگر مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان دانشجویان بود.

ضرورت تعامل و همکاری بیشتر میان انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک با انجمن‌های علمی وتحقیقاتی خارج ازمحیط دانشگاهی، بکارگیری از نظرات و ایده‌های خلاقانه فعالان و اعضای انجمن علمی دانشگاه برای تدوین آیین‌نامه‌ها و سیاستگذاری‌ها و.. نیز مطالبات خود را مطرح کردند.

همچنین در ادامه این نشست، دبیران و اعضای کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اراک به مدت چهل دقیقه دیدگاه‌ها و نظرات خود را در خصوص بهبود وضعیت فعالیت کانون‌های فرهنگی بیان کردند و از کمبودها، نیازها و مشکلات حوزه کانون‌های فرهنگی دانشگاه پرداختند.

در این نشست دبیران و اعضای کانون‌های فرهنگی دانشگاه به نمایندگی از فعالان این کانون‌ها، ضمن ارایه گزارش عملکرد و سابقه فعالیت کانون‌های خود به ارایه مسائل و نیازهای دانشجویان فعال در  کانون‌های مربوطه پرداختند.

گفتنی است در این دیدار یک‌روزه از دانشگاه علوم پزشکی اراک، امیر للگانی مدیرکل فرهنگی، دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی، دکتر بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت، مهدی معماری مدیر روابط عمومی، مهدی مقدم‌منش ریس اداره ورزش‌های قهرمانی، مریم حسینی رییس اداره کانون‌های فرهنگی، مصطفی رهبر رییس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی و روح‌الله هاشمی مسؤول سفرهای استانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را همراهی کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.