چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵

معاونت فرهنگی و دانشجویی؛

نشست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با دبیران کانون های دانشجویی

نشست معاون فرهنگی و  دانشجویی دانشگاه با دبیران کانون های دانشجویی

دبیران و نمایندگان کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل طی نشستی با "دکتر مهدی پورامیر"، معاون فرهنگی و دانشجویی به بیان نیازمندی ها و پیشنهادات کانون ها پرداختند.

 به گزارش مفدا بابل؛ نشست دبیران کانون های دانشجویی با "دکتر مهدی پورامیر"، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه سه شنبه ۲۸ فروردین در سالن "فرهنگ" برگزار شد. در این نشست، "الهه رفیع زاده ملکشاه"، مسئول کانون های دانشجویی و نیز دبیران کانون ها به بیان درخواست ها و پیشنهادات کانون زیرنظر خود پرداختند و همچنین در خصوص مسائل مشترکی چون بودجه تخصیص یافته کانون ها و برنامه های مهم پیش رو از جمله جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفتگو کردند.

 ابتدا نماینده کانون "جهادی" مسائلی چون عدم هماهنگی لازم در خصوص برگزاری مناسب اردوهای جهادی، لزوم ارسال جهادگران از هر دو جنس و برگزاری مستمر جلسات "ستاد جهادی" را مطرح کرد. "نسرین فیروزیان"، دبیر کانون "هلال احمر" نیز به عنوان یکی از اعضای ستاد جهادی دانشگاه به لزوم برگزاری دقیق و منظم جلسات ستاد و حضور و همکاری تمامی اعضا اشاره کرد و گفت : به منظور اجرای هرچه بهتر برنامه ها و اردوهای جهادی و امدادی لازم است تا تمامی اعضای ستاد جهادی اعم از دبیران و نمایندگان کانون ها و تشکل های مربوطه و نیز مسئولین ذیربط همکاری خود را در صحنه عمل نشان دهند تا برخلاف گذشته شاهد انجام فعالیت ها توسط تعداد کمی از اعضا نباشیم. وی همچنین از مخالفت برخی از اعضای ستاد با اساس وجودی "ستاد جهادی" و واگذاری آن به یک بخش خاص انتقاد کرد. "فیروزیان" ایجاد "ایستگاه سلامت" در محل خوابگاه های دانشجویی و نیز افزایش امکانات کانون "هلال احمر" از قبیل دستگاه فشارسنج را مورد درخواست کانون مذکور دانست.

 "لیلا نصیری"، دبیر کانون "همتایاران مشاور" ایجاد فضای جداگانه ای را برای این کانون به دلیل حساسیت خاص آن و نیز هماهنگی و همکاری بیشتر مسئولین در قبال برگزاری اردوهای کانون را از اهم نیازهای کانون "همتایاران مشاور" عنوان کرد. وی همچنین پیشنهاد اجرای برنامه هایی در قالب "دورهمی" در خوابگاه های دانشجویی همراه با حضور مشاور در میان دانشجویان را ارائه کرد. "دکتر مهدی پورامیر" نیز اهمیت کانون "همتایاران مشاور" را به دلیل تاثیر آن بر جنبه های روانی و زندگی دانشجویان بیان کرد و با موافقت با پیگیری برنامه های مختلف کانون ها بر لزوم صمیمیت بیشتر اعضای آموزش دیده کانون مذکور با دانشجویان تاکید کرد.

 "سوگند جبلی"، دبیر کانون "هنر" پیشنهاد برگزاری مراسمی جهت تقدیر از برگزیدگان مقطع دانشگاهی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را مطرح کرد که مورد استقبال معاون فرهنگی و دانشجویی و نیز مسئول کانون ها قرار گرفت. در ادامه "فاطمه اسماعیلی"، دبیر کانون "نشریات" به منظور تشویق و آشنایی دانشجویان به همکاری و حضور در جشنواره نشریات وزارت بهداشت پیشنهاد برگزاری جشنواره نشریات در سطح دانشگاه و نیز دکه سیار نشریات دانشجویی را ارائه کرد.

 از دیگر برنامه ها و مسائل مطرح شده در این نشست می توان به پرسش از نحوه هماهنگی و تخصیص بودجه جشن های فارغ التحصیلی، نگرانی اعضای کانون ها و سایر دانشجویان از عدم برگزاری و لغو برنامه ها به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی، تهیه مکانی مناسب جهت تمرین گروه های هنری دانشگاه و پیشنهاد برگزاری بازی های رایانه ای فوتبال در دانشگاه اشاره کرد.

 در پایان جلسه "دکتر پورامیر" از کلیه فعالین کانون های دانشجویی درخواست کرد تا حساسیت های کار و فعالیت در محیط دانشگاه را جدی بگیرند و دقیق تر عمل کنند. همچنین پس از قول پیگیری مطالبات کانون ها از حضار درخواست کرد تا پیشنهادات خود را در خصوص هرچه جذاب تر برگزار شدن "روز استاد" ارائه کنند و نیز اسامی مسئولین و استادانی را که می توانند به عنوان مشاور فعالیت های هرکدام از کانون ها فعال باشند عنوان کنند.

گفتنی است این نشست اولین نشست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با دبیران کانون های دانشجویی در سال جدید بود که در فضایی کاملا صمیمانه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.