یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳

اولین جلسه شورای قرآنی در سال ۹۷ برگزار شد

شورای قرآنی/لرستان

در اولین جلسه شورای قرآنی دانشگاه در سال جدید مقرر شد نهاد رهبری مراسم اعتکاف ویژه ماه مبارک رمضان را در تاریخ ۱۹، ۲۰ و ۲۱ رمضان در مسجد مجتمع کمالوند برگزار کند.

به گزارش مفدا لرستان، اولین جلسه شورای قرآنی ۲۸ فروردین ۹۶، با حضور اعضا تشکیل شد، موضوعات مورد بحث در این جلسه پیشنهادات عملی جهت ترویج معارف قرآنی در دانشگاه، برگزاری برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان، برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت قرآنی، برنامه‌ریزی برگزاری کرسی‌های تلاوت و محافل انس با قرآن بود.

حامد غفوری دبیر جلسه ابتدا  گزارشی از فعالیت های قرآنی دانشگاه را مطرح کرد، در ادامه مقرر شد کلاس آموزشی روخوانی و روانخوانی ویژه اساتید در ماه مبارک رمضان برگزار گردد و هر روز ماه مبارک رمضان یک حزب از قرآن کریم و یک ربع تفسیر قرآن در محل مساجد مجتمع‌های گلدشت و کمالوند قبل از نماز ظهر و عصر برگزار گردد.

در ادامه تصویب شد تلاوت قرآن کریم با حضور یکی از قاریان کشور مصر و با دعوت از کلیه کارکنان، دانشجویان و اساتید دانشگاه های مرکز استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی در محل مسجد ستاد دانشگاه برگزار گردد.

مقرر شد نهاد رهبری اعتکاف ویژه ماه مبارک رمضان در تاریخ ۱۹، ۲۰ و ۲۱ رمضان در مسجد مجتمع کمالوند برگزار نموده و کرسی تلاوت در این برنامه لحاظ شود و همچنین  مراسم شب های قدر را  ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان زن دانشگاه در همان محل برگزار نماید.

در پایان مقرر شد نمایشگاه دائمی کتب قرآنی و اعتقادی با تخفیف ویژه در دانشگاه به صورت دائمی برقرار باشد و کلاس های آموزشی قرآنی برای اساتید، کارکنان و دانشجویان زن دانشگاه با حضور استادا زن برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.