دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵

همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم :

کارگاه "last seen along time ago با محتوای شکست عاطفی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

کارگاه  "last seen along time ago با محتوای شکست عاطفی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به همت اداره مشاوره دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه مشاوره ای با موضوع شکست عاطفی نمود .

به گزارش مفدا – جهرم  "  وحیده قائمی فر کارشناس ارشد بالینی دانشگاه علوم پزشکی جهرم  در این کارگاه راه کارهایی را برای کنار آمدن با شکست عاطفی ارائه نمود و افزود  :  هر جدایی ای مانند از دست دادن یک عزیر دردناک و سخت است؛ به خصوص اگر این جدایی از کسی باشد که شما با اشتیاق و علاقه، آینده ایده آل خود را با او ترسیم کرده بودید. بنابراین عجیب نیست اگر بعد از بهم خوردن یک رابطه عمیق عاطفی، ببینیم که فرد برای کاهش درد و رنجش، رفتارهای خاصی را انجام می دهد. رفتارهایی که طبیعی هستند اما در دراز مدت می توانند خطرآفرین شوند  . 

مکانیزم دفاعی که هر فرد در مقابل شکست عاطفی خود به کار می بندد متفاوت است و زمان لازم برای رسیدن به شرایطی که فرد آمادگی برای ورود به رابطه جدید را داشته باشد حداقل شش تا هفت ماه طول می کشد  .

این روان‌شناس ادامه داد: در واقع باید به شکست عاطفی به عنوان یک فرصت خودشناسی نگاه کنیم و یقین داشته باشیم که افراد زیادی بعد از تمام شدن یک رابطه عاطفی، زندگی و روابط بهتری داشته اند  .
وی افزود : می‌توانیم از زاویه دید طرف مقابل هم به رابطه نگاه کنیم. همچنین حتما باید با افراد قابل اعتماد صحبت کنیم؛ چراکه بعد از تمام شدن رابطه عاطفی مراجعه به مشاور و روانشناس می‌تواند در روند بهبودی بسیار موثر باشد  .

وی تصریح کرد یکی دیگر از فرایند های روانی شکست انطباق است و در این مرحله فرد دیگر شکست را پذیرفته و در پی کشف اشتباهاتش است. او می خواهد بداند که از این پس باید چه کارهاییی را انجام دهد تا در زندگی مشترک بعدی اش اشتباهاتش را تکرار نکند. و دیگر از بیان اینکه شکست خورده واهمه ندارد. و در این مرحله فرد واقعیت را می پذیرد و برای آغاز یک زندگی جدید آماده می شود. او می کوشد تا در این زندگی مشترک کمترین اشتباه را انجام دهد  .

در آخروحیده قائمی فر با ذکر اینکه تصمیم گیری بخشی از زندگی هر روزه مان است متذکر شد تصمیم ها در زندگی هر روزه ما به قدری تکراری شده اند که زمان بسیار کمی را برای فکر کردن به تصمیم هایمان اختصاص میدهیم افزود: برخی تصمیمات یکبار بیشتر اتفاق نمی افتد و تاثیرات به سزایی در زندگی دارد، مانند انتخاب رشته تحصیلی، شغل وهمسر. پس بایستی انرژی و زمان بیشتری را برای این نوع تصمیم ها صرف کرد.

این کارگاه توسط اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه و با حضور جمعی از دانشجویان یک شنبه دوم اردیبهشت ماه ۹۷ از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در سالن کنفرانس ایرانمنش دانشکده پزشکی برگزار شد .

از دیگر مباحث شاد و جذاب این همایش اجرای داستان کوتاهی از زندگی و شکست عاطفی این روزهای دانشجویان بود که به صورت صدای ضبط شده پخش شد وبا استقبال حضار روبه رو شد  .

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.