شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹

امر به معروف و نهی از منکر به عنوان؛

"قطره ای در برابر دریا" در کرسی آزاداندیشی به بحث گذاشته شد

کرسی ازاداندیشی/لرستان

در کرسی آزاداندیشی با عنوان قطره ای در برابر دریا ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در بین دانشجویان موافق و منتقد این واجب الهی به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد

به گزارش مفدا لرستان معاونت فرهنگی دانشجویی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اقدام به برگزاری کرسی آزاداندیشی با عنوان "قطره ای در برابر دریا" نمود.

این کرسی با سخنرانی معاون فرهنگی نهاد رهبری حجت‌الاسلام هادی گراوند و مناظره دو دانشجوی موافق و مخالف فائزه رحیم زاده و علی بیرانوند برگزار شد و ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر، نقش افراد در اجرای این فریضه مهم و ارائه نظرات موافق و منتقد و تحلیل بررسی آنها به عنوان مسائل اصلی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه موافقین  ۳۵ نفر، مخالفین پنج نفر و کسانی که رأی ممتنع دادند نیز پنج نفر بودند. چارچوب و شرایط برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر،  ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و نقش حکومت اسلامی و دولت در قبال اجرای امر به معروف و نهی از منکر  به عنوان مسائل و چالش‌های اصلی مورد تحلیل مناطره‌کنندگان قرار گرفت.

عمده نظرات موافقان اینطور بیان شد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید با چارچوب و بارعایت همه مسائل صورت گیرد، برخورد جدی و اعمال زورآخرین مرحله امر به معروف و نهی از منکر است و وظیفه حکومت اسلامی بوده، گاهی وظیفه ها در قبال یک منکر حتی یک اخم کردن است. منتقدان نیز اعتقاد داشتند: افراد نحوه  انجام امر به معروف را به درستی یاد نگرفته اند. و هر فرد فاقد صلاحیت، خود را محق می‌داند. که نسبت به هر رفتاری از هر فردی اظهار نظر کند.

در پایان معاون فرهنگی نهاد رهبری اینطور جمع‌بندی کرد: آنچه در آن شکی نیست لزوم وجوب اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و اگر کم و کاستی در نحوه اجرای آن است دلیل بر منفی بودن اصل امر به معروف نیست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.