یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

برای سومین بار در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شرکت می‌کنم/ حضور اساتید در جشنواره، انگیزه دانشجویان را برای فعالیت‌های قرآنی افزایش می‌دهد

دکتر گیلاسی کاشان

دانشگاه علوم پزشکی کاشان جزو دانشگاه‌های فعال در حوزه قرآن و عترت است که با داشتن دانشجویانی توانمند در حوزه قرآنی، در چند سال اخیر توانسته است رتبه‌های خوبی در ماراتن قرآنی وزارت بهداشت کسب کند. دکتر گیلاسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه که برای سومین بار در جشنواره قرآن وعترت ثبت نام کرده است، هدف از حضورش در این ماراتن قرآنی را ایجاد انگیزه در میان دانشجویان عنوان کرد.

به گزارش مفدا، کسب مقام دومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در جشنواره بیست و دوم گواهی این مدعاست که این دانشگاه در زمینه پرورش دانشجویان قرآنی، تلاش‌های مضاعفی از خود نشان داده است.

یکی از اهرم‌های انگیزشی برای ترغیب و تشویق دانشجویان علوم پزشکی به جشنواره قرآن و عترت و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها، جدا از بحث فرهنگ‌سازی و آموزش، تشویق از سوی مسئولان و کارکنان دانشگاه‌ است که خوشبختانه در این چند سال اخیر، کارکنان، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان  با ثبت نام در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، در بخش‌های مختلف شرکت کرده‌اند و فارغ از نتیجه‌گیری در مسابقات، سبب تحولات و تاثیرگذاری مثبتی در حوزه قرآن و عترت دانشگاه شده‌اند.

امسال نیز تعداد کثیری از کارکنان، مسئولان و مدیران، اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای حضور در جشنواره قرآن وعترت بیست و سوم اقدام کرده‌اند و از طریق سامانه در این رویداد بزرگ قرآنی- دانشگاهی شرکت کرده‌اند.

ثبت نام دکتر گیلاسی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، حجت الاسلام والمسلمین شاه فضل مسئول مقام معظم رهبری دانشگاه، دکتر سید علیرضا طلایی مدیر دانشجویی، دکتر محسن تقدسی سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دکتر غلامعلی حمیدی معاون پژوهشی دانشگاه و همچنین دکتر همایون نادریان معاون آموزشی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت  مبین این نکته است که فعالیت‌های قرآنی  در این دانشگاه از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است و همین امر باعث می‌شود دانشجویان نیز به فعالیت‌های مذهبی و قرآنی در دانشگاه‌ها ترغیب بیشتری داشته باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از جمله افرادی است که به مدت سه سال متوالی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در رشته صحیفه سجادیه ثبت نام کرده و هر چند نتوانسته در این رویداد قرآنی رتبه‌ای در مرحله نهایی کسب کند اما همین حضور وی در این ماراتن قرآنی باعث ایجاد انگیزه در بین دانشجویان می‌شود.

دکتر گیلاسی در گفت وگو با خبرنگار مفدا علت حضورش در جشنواره قرآن و عترت را تقویت انگیزه در میان دانشجویان و گرایش آنها به فعالیت‌های قرآنی دانست و گفت: در دو سال گذشته در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ثبت نام کردم و برای حضور در مسابقات در رشته صحیفه سجادیه، کتابهای شناخت شهود و صحیفه سجادیه را مطالعه کردم و جدا از بحث مسابقه و نتیجه گیری، با خواندن این کتابها، آگاهی و دانشم نسبت به اطلاعات قرآنی و مذهبی افزایش یافت و از خواندن این کتابها واقعا لذت بردم از این رو امسال نیز در جشنواره قرآن و عترت در این رشته ثبت نام کرده‌ام.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته در بخش دانشگاهی درجشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت رتبه اول را کسب کردم اما در نهایت در مرحله نهایی، امتیازات لازم را کسب نکردم، گفت: حضور ما در این رویداد بزرگ قرآنی- دانشگاهی باعث می‌شود دانشجویان به سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی گام بردارند و از تک بعدی بودن خارج شوند. هر چند دانشجویان در وهله نخست باید کسب دانش و تحصیل اولویت اصلی‌شان باشد اما این بدان معنا نیست که  از فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی و قرآنی در فضاهای دانشگاهی دور باشد.

این مقام مسئول گفت: خوشبختانه میزان استقبال و مشارکت دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در جشنواره‌های فرهنگی و قرآن و عترت وزارت بهداشت در چند سال اخیر، چشمگیر بوده است و امسال نیز طیف زیادی از دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی و اساتید این دانشگاه در جشنواره بیست و سوم ثبت نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز ثبت نام جشنواره قرآن و عترت تاکنون بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از دانشگاهیان این دانشگاه در این ماراتن قرآنی ثبت نام کرده‌اند که به نظر می‌رسد این آمار خوب است اما برای دانشگاهی مثل کاشان که دارای دانشجویانی متدین، قرآنی و فعال در حوزه‌های فرهنگی است، این رقم راضی کننده نیست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: انتظارم از دانشجویان علوم پزشکی کاشان برای حضور در جشنواره قرآن و عترت بیشتر است البته هنوز یک هفته به پایان مهلت ثبت نام جشنواره باقی مانده است که امیدوارم تا نیمه اردیبهشت ماه شاهد حضور حداکثری دانشجویان علوم پزشکی کاشان در این جشنواره قرآنی باشیم.

گیلاسی در خصوص رتبه دانشگاه کاشان در جشنواره بیست و دوم قرآن و عترت که مرحله نهایی آن در شیراز برگزار شد، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان این دانشگاه در دوره گذشته ۲۶ مقام در بخش‌ها و رشته‌های مختلف کسب کردند و در مجموع بعد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رتبه دوم جشنواره وزارت بهداشت را از آن خود کردند.

این مقام مسئول بر لزوم تقویت فعالیت‌های قرآنی در میان دانشجویان تاکید کرد و گفت: تقویت کانون‌های قرآن و عترت، برگزاری مسابقات قرآنی درون دانشگاهی و منطقه‌ای، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت قرآن، برپایی محافل انس با قرآن و... از جمله راهکارهای توسعه قرآن و افزایش انس دانشجویان با قرآن و عترت در فضاهای دانشگاهی است که باید در این زمینه بیشتر تلاش کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.