دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹

۱۸ طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۲۳۰میلیارد ریال در سبزوار به بهره‌برداری رسید

سفر وزیر محترم بهداشت در سبزوار

۱۸ طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۲۳۰میلیارد ریال در ششمین سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت به سبزوار به بهره برداری رسید.

مفدا سبزوار، همزمان با میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عج) و در راستای برنامه تحول نظام سلامت ، با رویکرد ارتقاءو افزایش دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی و در سفر دکتر روحانی هیات دولت تدبیر و امید  به دیار سربداران و در ششمین سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،  ۱۸ طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

در این سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت پروژه کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را با زیربنای ۲۷۰۰ متر مربع و با هزینه بالغ بر یکصد میلیارد ریال ا فتتاح کرد.

وی  همچنین  همراه سرای  بیماران مراکز آموزشی درمانی واسعی و امداد شهید دکتر بهشتی که با کمک خیرین نیک اندیش در ۲۴ واحد مسکونی با هزینه ای بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال ساخته شده بود به بهره برداری رساند.

دکتر هاشمی در ادامه سفرش به سبزوار از طریق ویدئو کنفرانس مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری روداب با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال و خانه بهداشت عباس آباد ملک  درشهرستان جوین ، خانه بهداشت دیوانگاه  درشهرستان خوشاب و بخش رادیولوژی دیجیتال بیمارستان ولیعصر شهرستان جغتای  را به بهره برداری رساند .

وزیر بهداشت در پایان با حضور در بخش "ششتمد" مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری "ششتمد" در مساحت ۱۳۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال را افتتاح کرد.

 در مجموع دو مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی شهرهای روداب و ششتمد هر کدام با ۱۲ تخت اورزانسی و بستری خدمات پزشکی ، آزمایشگاهی ، دندانپزشکی ، تغذیه ، روانشناسی ، امور بهداشتی حرفه‌ای و محیط را برای ۳۸ هزار نفر از مردم منطقه ارائه خدمت  می‌دهند .

گفتنی است ؛  همزمان در این سفر خانه‌های  بهداشت روستاهای  آریان و نوروزی ، پایگاه بهداشتی ابوذر و حشمتیه ، آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی نوده انقلاب ، پایگاه دوم اورژانس شهری جغتای ، کلینیک خیریه حفیظ ، واحد بازتوانی بخش قلب بیمارستان حشمتیه و بخش های۳ ICU    و ایزوله فشار منفی مرکز آموزشی درمانی واسعی به بهره برداری رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.