سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳

دانشگاه علوم پزشکی فسا:

هنر دید و ذهن انسان را بازتر می‌کند

مریم حکمت

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی فسا و نفر برگزیده در بخش شعر نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار هنر در ایجاد شخصیت چند بعدی گفت: هنر می‌تواند دید و ذهن انسان را بازتر کند.

به گزارش مفدا، مریم حکمت، دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی فسا و نفر برگزیده بخش شعر در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به همراه برادرش کاظم حکمت در این جشنواره شرکت کرده است. این دو دانشجوی رشته پزشکی نفرات برگزیده بخش شعر در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ هستند.

مریم حکمت در گفت و گو با مفدا عنوان کرد: تلاش و انگیزه برادرم در حوزه ادبیات باعث شد که من هم به ادبیات علاقه‌مند شوم به هر حال محیط باعث تاثیرگذاری می‌شود و خوشحالم که در کنار برادرم در این جشنواره شرکت کرده‌ام.

وی در خصوص مضمون اشعارش بیان داشت: به مسائل اجتماعی بسیار حساس هستم و مضمون اشعارم را مشکلات اجتماعی که مربوط به جوانان است تشکیل داده است. سعی می‌کنم بتوانم برخی از این مشکلات را در اشعارم منعکس کنم.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی فسا در خصوص تاثیر هنر و ادبیات گفت: درس‌های علوم پزشکی سنگین و خشک هستند در کنار این درس‌ها هنر با لطافتی که دارد باعث ایجاد انگیزه، نشاط و روحیه در دانشجویان می‌شود. در واقع هنر می‌تواند احساس خوبی را در دانشجویان ایجاد کند و با کیفیت بهتر نیز درس بخوانند.

وی افزود: وقتی خسته می‌شوم به کار هنری پناه می‌برم و سعی می‌کنم با هنر ایده‌های خود را پرورش دهم. هنر به راستی خستگی را از تن به در می‌کند.

مریم حکمت در ادامه گفت: هنر باعث شده ذهنم بازتر شود و دید عمیق‌تری نسبت به مسائل داشته باشم. معتقدم در موضوع هنر جنبه مادی مدنظر نیست و جنبه معنوی‌اش باعث می‌شود با ذهن باز زندگی را بفهمم و مسائل پزشکی را هم درک کنم در حقیقت هنر ذهن و دید انسان  را بازتر می‌کند.

وی مدیریت زمان را عاملی در رسیدن به موفقیت دانست و بیان داشت: در کنار کتب درسی کتب ادبی می‌خوانم و از خواندن خسته نمی شوم. با مدیریت زمان به هردو می‌رسم البته فقط در حوزه درسی و شعر فعال نیستم در المپیادهای دانشجویی و در حوزه‌های قرآنی شرکت می‌کنم و سعی می‌کنم در زندگی تنوع داشته باشم و به نظرم مدیریت زمان نقش مهم و اساسی در موفقیت دارد.

این دانشجوی برگزیده در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در خصوص اهمیت برگزاری این جشنواره در سطح دانشگاه‌ها گفت: اهمیت این جشنواره در حضور دانشجویان از سراسر کشور است و همین حضور باعث تبادل اندیشه و تجربه می‌شود. در این جشنواره با رویکردهای مختلف و با ایده‌های مختلف آشنا می‌شویم که می‌تواند به ارتقا سطح کاری خودمان کمک کند.

وی در پایان یادآورشد: حمیات‌های خانواده‌ام در موفقیتم بسیار تاثیرگذار است و می‌خواهم از زحمات مادرم و حمایت‌های برادرم تشکر کنم.

مرحله پایانی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ از سیزدهم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. در این مرحله از جشنواره که به صورت یک هفته فرهنگی برگزار خواهد شد آثار راه یافته به مرحله پایانی رشته‌های فیلم‏، تئاتر، هنرهای تجسمی، ادبی و هنری داوری خواهد شد و برگزیدگان درسه اختتامیه جداگانه جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.