سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قم:

بازتاب رسانه‌ای آثار جشنواره«سیمرغ» در فرهنگ‌سازی سلامت موثر است

سمیه سادات رضایی

کارگردان نمایشنامه "پارازیت" و نفر برگزیده در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ روند فرهنگ‌سازی سلامت در جامعه را از طریق معرفی جشنواره سیمرغ و آثارش توسط رسانه ممکن دانست و گفت: رسانه با بازتاب آثار جشنواره بین‌المللی سیمرغ در فرهنگ سازی سلامت موثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، سمیه سادات رضایی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قم و دانشجوی برگزیده در رشته کارگردانی نمایشنامه خوانی در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به مفدا گفت: در هشتمین جشنواره سیمرغ در رشته مجری گری شرکت کردم و توانستم رتبه سوم کشوری را کسب کنم و به دعوت دوستانم وارد کار نمایشنامه‌خوانی شدم و نقش راوی را بر عهده داشتم از این طریق توانستم با این رشته هنری بیشتر آشنا شوم و تصمیم گرفتم که در این رشته در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ شرکت کنم.

وی افزود: امسال به عنوان کارگردان و روای اثر "پارازیت" در این جشنواره شرکت کردم.

رضایی در ادامه با اشاره به آشنایی‌اش با رشته نمایشنامه خوانی توسط فعالان فرهنگی دانشگاه گفت: برای اولین بار توسط فعالان فرهنگی دانشگاه با فعالیت هنری آشنا شدم. در واقع زمینه آشنایی من را با رشته نمایشنامه‌خوانی در دانشگاه فراهم شد. البته پیش از آن اطرافیان گفته بودند که صدای مناسبی برای مجری‌گری داری اما فرصت بروز این استعداد را در دانشگاه به دست آوردم.

وی ادامه داد: وقتی با نمایشنامه‌خوانی آشنا شدم تلاش کردم که زوایای مختلف این رشته و تئاتر را از طریق مطالعه بشناسم و بسیار علاقه‌مند شدم که بتوانم کارگردانی و مدیریت یک کار را انجام دهم.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص ادامه فعالیت در حوزه پزشکی و هنر در کنار هم بیان داشت: هیچ وقت دوست نداشتم تک بعدی باشم و هنر باعث می‌شود که در کنار پزشکی بتوانم به صورت چند بعدی رشد کنم. در واقع می‌توانم مفاهیم زندگی را با هنر بهتر درک کنم.

وی افزود: برای دانشجویانی که در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند برای فعالیت در رشته‌های هنری مشکلاتی وجود دارد که باید برنامه‌ریزی داشته باشند و علاقه خود را در یک رشته هنری متمرکز کنند که بتوانند در کنار تحصیل فعالیت هنری خود را نیز ادامه دهند.

رضایی شکوفایی استعداد را مهمترین تاثیر فعالیت هنری در زندگی شخصی‌اش عنوان کرد و گفت:  بهترین حسی که  با فعالیت هنری در من ایجاد شده است شکوفا شدن استعدادهایی است که پیش از این از وجود آن اطلاعی نداشتم. وقتی بتوانی استعدادی را درونت کشف کنی و آن را پروزش دهی احساس فوق‌العاده‌ای به دست میاوری.

کارگردان نمایش " پارازیت" نقش جشنواره را در ترویج فرهنگ سلامت بسیار مهم خواند و عنوان کرد:  جشنواره سیمرغ در قسمت‌های مختلف می‌تواند در ترویج فرهنگ سلامت هم در میان شرکت کنندگان و هم در میان مخاطبان موثر باشد. بسیاری از دانشجویان برای شرکت و موفقیت در این جشنواره ایده‌های نابی را در حوزه سلامت اجرا می‌کنند که می‌تواند در توسعه فرهنگ سلامت به کار گرفته شود.

وی افزود: البته برای ترویج فرهنگ سلامت باید آثار و جشنواره سیمرغ از طریق رسانه‌ها به مخاطبان معرفی شود. رسانه با بازتاب این جشنواره و آثارش می‌تواند در تکمیل روند فرهنگ سازی سلامت موثر باشد.

رضایی در خصوص ادامه فعالیت هنری خود توضیح داد: تصمیم دارم درمیان مردم در همایش‌ها و مراسم‌هایی که مردم حضور دارند حضور پیدا کنم و بتوانم کار هنری خود را ارائه دهم از این طریق می‌توانم هنرم را معرفی کنم و تاثیرم را نیز بگذارم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم جشنواره سیمرغ می‌تواند عاملی در رسیدن به موفقیت باشد و هر سال با انگیزه برگزیده شدن می‌تواند در پخته شدن کار هنری موثر باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.