چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲

آرمان کلجی خبرنگار مفدا_جهرم :

دومین کارگاه شکست عاطفی توسط همتایاران سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

کارگاه شکست عاطفی

فاطمه ابراهیمی کارشناس ارشد بالینی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم از برگزاری دومین کارگاه شکسط عاطفی در دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا- جهرم  " به نقل از فاطمه ابراهیمی  :  همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در اقدامی خلاقانه با تشریح سریال جذاب و دیدنی شهرزاد کارگاه دیگری با عنوان شکست عاطفی را برگزار کردند  .

 در این کارگاه روانشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه با توصیف شخصیت سریالی بازیگران «  شهرزاد  » روابط عاشقانه بین دختران و پسران را تجزیه و تحلیل نمودند  .
به گفته مدرس کارگاه روابط عاشقانه ما بین قباد و شهرزاد نمونه بارز یک عشق جنون آمیز و دیوانه وار بوده که نهایتاً به طرفین آسیب خواهد رساند و از طرفی رابطه مابین فرهاد و شهرزاد داستان، رابطه ای دیگر که  کاملا عاطفی و دو طرفه است با درایت و فهم و قدرت تحلیل بازیگر زن به نتیجه مطلوب عاطفی دست می یابد .
وی با بیان این مطلب که زنان به دو دسته تقسیم می شوند افزود  :  زنان وابسته و غیر وابسته دو گروه از زنان هستندکه هرچه خصوصیات زنانه در یک دختر بیشتر باشد او را وابسته تر می کند . 

در این کارگاه همچنین بیان شد : مردان بیشتر زنانی را می پسندد که خصوصیاتبارز و زنانه ی بیشتری در آنها دیده شود و از نوع وابسته باشند  .

                                                                                      
کارشناس اداره مشاوره  با بیان شخصیت شیرین نقش دیگر سریال افزود  :  بازیگر نقش شیرین در سریال شهرزاد یک شخصیت وابسته را با خصوصیات زنانه فراوان دارد که نه تنها قباد و فرهاد ( بازیگران سریال ) بلکه هر مرد دیگری را شیفته رفتار خود می سازد .
وی افزود : دختران در انتخاب همسر باید ملاک های خود را بر اساس منطق و نه صرفا بر اساس احساسات پایه گذاری کنند و اگر در انتخاب خود دچار اشتباه شدند و کار به جدایی کشید ؛ باید تمام خاطرات مربوط به رابطه قبلی‌ را از زندگی خود دور سازند  . 

چرا که تا قطع کامل یک رابطه اتفاق نیوفتد ؛ رابطه های بعدی هم جنبه منطقی به خود نمی گیرد و آثار سوء رابطه قبل در رابطه جدید تاثیر دارد .
این کارگاه روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۲/۱۵ در سالن شهید ایرانمش پردیس دانشگاه همراه با استقبال پر شور دانشجویان برگزار شد .

                                                                                      

                                                                                       

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.