یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

همزمان با هفته معلم؛

همایش توسعه آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

همایش آموزش پزشکی تاپ

همزمان با هفته معلم همایش توسعه آموزش پزشکی قم(تاپ) به همت معاونت آموزشی و با مشارکت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این همایش با اشاره به پیشرفت بشر در زمینه‌های مختلف گفت: آموزش پزشکی یکی از حوزه‌هایی است که در سال‌های اخیر به طور مستمر در حال تغییر و تحول اساسی بوده است و برای اینکه بتوانیم همچنان در این حوزه از علم روز پزشکی عقب نمانیم می‌بایست توجه جدی و ویژه‌ای به امر آموزش پزشکی داشته باشیم.

‏‎ دکتر ایرانی خواه با اشاره به این موضوع که پژوهش‌ها و تحقیقات بایستی هدفمند باشد افزود: متاسفانه امروزه در کشورمان تحقیقات و پژوهش‌ها در زمینه‌های مختلف انجام می‌شود که بعضا در راستای نیازها و مشکلات روز موجود کشور در زمینه‌های مختلف نیست و این موضوع باید اصلاح شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در زمینه پژوهش‌های پزشکی نیز این نقیصه وجود دارد و بایستی پژوهش‌ها و تحقیقاتی در اولویت قرار بگیرد که بتواند مشکلی از مشکلات سلامت جامعه را رفع کند ، البته نسبت به چند سال گذشته وضعیت پژوهش‌ها بسیار بهتر شده است ولی هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

‏‎ دکتر ایرانی خواه با اشاره به اهمیت نقش اساتید در دانشگاه‌ها افزود: مراکز توسعه آموزش پزشکی بایستی سیاست گذاری‌های درستی را در دستور کار قرار دهند تا دانشجویان و اساتیدی که علاقه مند به انجام تحقیق و پژوهش در این زمینه هستند بتوانند با انگیزه و علاقه به این امر پرداخته و در مسیر توسعه مد نظر این مراکز و دانشگاه‌ها قدم بردارند.

‏‎ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مسئولیت‌های مهم مراکز توسعه آموزش پزشکی بحث کشف نخبگان و استعدادهای درخشان علمی و همچنین نخبه پروری است که اگر این امر به خوبی صورت پذیرد می‌تواند کمک شایانی در راه پیشرفت و توسعه علوم پزشکی نماید.

‏‎ وی در پایان بیان داشت: امیدوارم اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم که در کشور جزو اساتید برجسته هستند، بتوانند با همت و تلاش بیشتر در تربیت دانشجویان پژوهش محور و کوشا گام بردارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.