دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

به مناسبت هفته خوابگاه ها برگزار شد؛

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان خوابگاه ناصری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

گزارش تصویری جلسه پرسش و پاسخ با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران و دانشجویان خوابگاهی در محل خوابگاه پسرانه ناصری به مناسبت هفته خوابگاه ها

جلسه پرسش و پاسخ با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران و دانشجویان خوابگاهی در محل خوابگاه پسرانه ناصری علوم پزشکی گناباد به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برگزار شد.

به گزارش مفدا گناباد، رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک هفته خوابگاه‌ها به دانشجویان گفت: آن چه به دانشگاه، هویت می‌بخشد دانشجو است وتلاش مجموعه دانشگاه فراهم آوردن محیطی سرشار از آرامش، امنیت به همراه نشاط و پویایی برای دانشجویان عزیز است.

دکتر باذلی با اشاره به اینکه تمامی مسئولان دانشگاه نیز طعم شیرین زندگی دانشجویی در خوابگاه‌ها را چشیده‌اند عنوان کرد: سعی و تلاش ما فراهم آوردن شرایطی است که به کاهش دغدغه دانشجویان خوابگاهی منجر شود.

در ادامه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، با اشاره به تاریخچه خوابگاه‌ها گفت: اولین مجتمع خوابگاهی در شهر بولونیای ایتالیا به علت مشکلات معیشتی و رفاهی  تحت عنوان اتحادیه‌ای تشکیل شد پس از سکونت در محلی خاص اسم خوابگاه را برای آن انتخاب کردند.

دکتر محمد حسن مینوئیان افزود: خوابگاه خانه دوم شماست و شما باید از فرصت زندگی در خوابگاه‌ها در راستای تجربه اندوزی در محیط اجتماعی استفاده کنید.

وی افزود: معتقدیم که خوابگاه نه جای خواب و استراحت بلکه محلی است برای بیدارشدن جوانان و دانشجویان و به واقع خوابگاه‌های دانشجویی در حکم کارگاه‌های  بزرگی هستند  جهت فراگیری روش و منش زندگی و تعاملات اجتماعی برای جوانان.

مینوئیان با بیان اینکه هدف اصلی از تشکیل و سازماندهی خوابگاه‌ها، تشکیل جوامع یادگیرنده است، افزود: همه تلاش مسئولان دانشگاه بسترسازی جهت ایجاد محیطی سرشار از آرامش و نشاط برای دانشجویان است تا دانشجو به دور از هرونه دغدغه‌ای به تحصیل و پژوهش بپردازد.

وی با اشاره به اهمیت خوابگاه دانشجویی نزد مسئولان دانشگاه بیان کرد: با توجه به ضرورت نیل به اهداف بلندمدت دانشگاه در خصوص تولید علم و نیروی انسانی توانمند علمی، مدیران دانشگاه نگاه ویژه‌ای به بحث خوابگاه‌ها و زندگی دانشجویان در خوابگاه‌ها دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ار ادامه اظهار داشت: با توجه به فرسودگی خوابگاه ناصری و نیاز به احداث خوابگاه، امیدواریم  تا سال ۱۴۰۰ دو خوابگاه ۴۰۰ نفری ویژه دانشجویان پسر و دختر با تامین بودجه توسط وزارت بهداشت، احداث شود.

شایان ذکر است در این مراسم، دانشجویان به بیان مسائل و مشکلات حوزه خوابگاه‌ها، رفاهی و... پرداختند و معاونان فرهنگی و دانشجویی، آموزشی، درمان و تحقیقات و فناوری پس از پاسخگویی به سوالات دانشجویان، برای پیگیری موارد مطرح شده قول مساعد دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.