سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳

به مناسبت هفته خوابگاه ها؛

کارگاه آموزشی کنترل خشم و استرس ویژه سرپرستان خوابگاه‌های علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه آموزشی کنترل خشم و استرس

کارگاه آموزشی کنترل خشم و استرس دانشجویی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره مشاوره، خوابگاه‌ها و شورای انضباطی ویژه سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه آموزشی کنترل خشم و استرس دانشجویی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره مشاوره، خوابگاه‌ها و شورای انضباطی ویژه سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی در سالن استاد محبی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

در این کارگاه  طاهره بهرامی، کارشناس اداره مشاوره و مدرس کارگاه ضمن اشاره به مهارت‌های کنترل خشم، و راهبردهای  مقابله با استرس خاطر نشان کرد: خشم واکنش طبیعی ارگانیزم نسبت به شرایطی است که فرد دچار ناکامی می‌شود.

وی ادامه داد: این احساس می تواند از یک هیجان خفیف ناخوشایند شروع شده و تا احساس عصبانیت شدید پیش برود.

بهرامی ضمن اشاره به اینکه خشم احساس طبیعی و لازم است، ادامه داد: وقتی شدت خشم و نحوه ابراز خشم توسط فرد نامناسب باشد، می‌تواند سبب ایجاد مشکل شود.

مدرس کارگاه اظهار داشت: باتوجه به اینکه خشم می‌تواند منجر به رفتار پرخاشگرانه شود شناسایی و مهار خشم و ابراز رنجش به شیوه سازگارانه و جامعه پسندانه و غیر پرخاشگرانه ضروری است.

در ادامه کارگاه بهرامی ضمن بیان نکات موثر در خصوص کنترل استرس اذعان داشت: استرس یک تجربه هیجانی منفی است که با تغییرات بیوشیمیایی، روان شناختی و رفتاری همراه می‌شود در واقع استرس پیامد فرآیند ارزیابی فرد از تجارب تنش آفرین محیط است.

گفتنی است؛ در این کارگاه به عوامل تاثیر گذار بر تجربه استرس و راهبردهای مقابله با استرس نیز اشاره شد و تکنیک ریلکسیشن  و آزمون ارزیابی استرس به حاضرین آموزش داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.