چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و به منظور پاکسازی محیط زیست صورت گرفت ؛

اردوی فرهنگی و تفریحی روستای حصار با حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

اردو حصار

اردوی فرهنگی، تفریحی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور بیش از۷۰ نفر از دانشجویان به مقصد روستای حصار جهت پاکسازی محیط زیست این روستا با همت اداره تعالی فرهنگی، بسیج دانشجویی شهید اژدری و کانون محیط زیست برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه٬ در فصل بهار برگزاری اردوهای دانشگاهی در جهت تقویت روحیه نشاط وشادابی اهمیت ویژه‌ای دارد. روستای حصار یکی از زیباترین مناطق گردشگری و ییلاقی واقع در۵۵ کیلومتری  شهرستان تربت حیدریه است که دارای آب و هوای نسبتا معتدل بودهو ازجاذبه های دیدنی این شهرستان محسوب می‌شود.

سید حمید حسینی مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در خصوص اهمیت حفظ محیط زیست و پاکسازی آن اظهار داشت: توجه به محیط زیست و حفظ سلامتی انسان و کلیه موجودات کره زمین یکی از اصول اساسی در بقای زندگی و استفاده از مواهب خدادادی است که به وفور در اختیار ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه کنترل آلودگی‌های محیط زیست از جمله مواد زائدجامد، بخش مهمی از این وظیفه را تشکیل می دهد ابراز کرد: باید ضمن رعایت بهداشت و پاکسازی آن در حفظ محیط زیست کوشا باشیم که در این راستا  برگزاری این نوع اردوها با هدف پاکسازی محیط زیست یکی از روش‌هایی است که می‌تواند در تصدیق این امر مهم تاثیرگذار باشد.

مدیر فرهنگی دانشگاه افزود: با همین هدف، اردوی فرهنگی، تفریحی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور بیش از۷۰ نفر از دانشجویان به مقصد روستای حصار جهت پاکسازی محیط زیست این روستا برگزار شد. همچنین در این اردوی یک روزه که به همت اداره تعالی فرهنگی،بسیج دانشجویی شهید اژدری و با همکاری کانون محیط زیست برگزار شد دانشجویان ضمن بازدید از طبیعت زیبا و دل انگیز  روستای حصار، به جمع آوری زباله ها و پاکسازی فضای محیط این روستا پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.