سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹

در دومین جلسه شورای فرهنگی در سال ۹۷؛

راه‌های انگیزش و ترغیب دانشجویان و کارمندان به کار فرهنگی مطرح شد

شورای فرهنگی/لرستان

امروز ۲۵ اردیبهشت ۹۷، در دومین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه، برای ترغیب و انگیزش دانشگاهیان به کار فرهنگی به راه اندازی شورای تخصصی پژوهشی فرهنگی، غنی‌سازی کار تبلیغات، مقابله با شبهات فرهنگی، سمت و سو دادن به موارد علاقه کارمندان، استفاده از پتانسیل دانشجویی در غالب کارگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی و ... اشاره شد.

در دومین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه؛ که امروز ۲۵اردیبهشت در حال برگزاریست مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تبریک ماه رمضان گفت: در فضیلت ماه رمضان از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده است که ابواب آسمان‌ها از اول ماه رمضان باز می‌شود حتی شب آخر ماه رمضان رحمت الهی باز است، وی افزود امیدوارم قدر این ماه را بدانیم
خدمت به خلق فرصتی است مقتنم در ماه مبارک رمضان که باید ما دانشگاهیان این فرصت راغنیمت بدانیم.
مسئول نهاد رهبری در ادامه گفت: عدم برگزاری کلاس‌ها در ساعت نماز لحاظ یکی از اولویت‌های اساتید و معاونت آموزشی باشد، ایجاد فضای مناسب برای ماه رمضان لحاظ شود.
در ادمه جلسه علی شیخیان گفت: آنچه برای رهبر معظم انقلاب دغدغه است کار فرهنگی است.
معاون فرهنگی دانشجویی در ادامه گفت: در بحث فرهنگی انگیزش فاکتور مهمی است. 
وی ضمن اعلام منع پرداخت کار دانشجویی گفت: لازمه عمق و استمرار کار فرهنگی انگیزه است و از همکاران درخواست کرد در مورد راه‌های انگیزش و ترغیب دانشجویان و کارمندان به کار فرهنگی اظهارنظر کنند.
اعضای شورای فرهنگی در یک جمع‌بندی به غنی‌سازی کار تبلیغات، مقابله با شبهات فرهنگی، سمت و سو دادن به موارد علاقه کارمندان، ترغیب اساتید و اعضای هیأت علمی به انجام فریضه‌هاژ دینی مثل نماز، رونق و حمایت از فعالیت‌های پژوهشی فرهنگی، استفاده از پتانسیل دانشجویی در غالب کارگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی، بها دادن به دانشجویان از طریق تقدیر مستمر، ایجاد فضای دینی در دانشگاه و ... به عنوان راه‌کارهای انگیزشی دانشگاهیان به فعالیت‌های فرهنگی اشاره شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.