سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵

با معرفی نشریات برگزیده؛

نخستین جشنواره نشریات برتر دانشگاه علوم پزشکی قم به پایان رسید

مفدا قم

نخستین جشنواره نشریات برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی قم با عنوان «زیرتیتر ۱» و تجلیل از برگزیدگان ۴۰ نشریه دانشجویی و ستادی ظهر امروز در مرکز بهداشت استان قم به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نشریات دانشجویی و ستادی دانشگاه علوم پزشکی قم در سال ۱۳۹۶ با عنوان «زیرتیتر ۱» ظهر امروز در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان قم برگزار شد.
در ابتدای این مراسم جواد حکیم الهی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه فعالیت دانشجویان و اساتید حوزه نشریات به مهارت‌های ارتباطی آن‌ها می‌افزاید، عنوان کرد: افزایش این نوع مهارت‌های موجب می‌شود که افراد در آینده بتوانند مفاهیم مورد نظر را به شیوه مطلوب ارائه دهند و با مخاطبان خود به شیوه مطلوب ارتباط برقرار کنند.
وی از اهمیت تهیه نشریات در محیط‌های دانشجویی و علمی یاد کرد و گفت: با وجود توسعه فضای مجازی و پایگاه‌های خبری اینترنتی، همچنان نشریات مکتوب نیز جایگاه خود را دارند.

*نشریات برتر مورد حمایت ویژه دانشگاه قرار می‌گیرند
همچنین، علی کاکایی مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم ارتقای کیفی نشریات دانشجویی را یکی از اهداف برگزاری جشنواره «زیرتیتر ۱» خواند و تصریح کرد: در حوزه نشریات تلاش می‌کنیم تا با توزیع مطلوب منابع موجود بتوانیم حمایت لازم را از نشریات برتر داشته باشیم.
عضو هیئت داوران جشنواره نشریات برتر دانشگاه علوم پزشکی قم نیز به‌عنوان سخنران پایانی این مراسم با اشاره به اینکه آثار ارسالی به این جشنواره مبتنی بر قالب و فرمت یکسانی نبود، اظهار کرد: نبود اطلاعات کافی و نداشتن روش موجب شده که میان نشریات تفاوت بسیاری وجود داشته باشد.
حسن طاهری با تاکید بر اینکه نشریات دانشگاه علوم پزشکی قم باید از نظر فنی و تخصصی تقویت شود، گفت: برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای نشریات در تقویت نشریات مؤثر است.
وی از کم‌توانی در حوزه نویسندگی به‌عنوان یکی از معایب جامعه سلامت کشور نام برد و ادامه داد: فاصله کنونی جامعه نخبگان و فرهیختگان با بدنه جامعه مشکل‌ساز شده است درحالی‌که با از بین بردن این فاصله می‌توانستیم برخی از مشکلات مردم را رفع کنیم.
*فرهیختگان جامعه سلامت قلم خود را تقویت کنند
این نویسنده عنوان کرد: فرهیختگان جامعه سلامت کشور باید با تقویت قلم خود به دنبال انتقال اولویت‌های حوزه سلامت به مردم باشند و نشریات دانشجویی و ستادی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در این راستا می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای مختلف تهیه‌کننده نشریات دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد و ادامه داد: حجم برخی از مطالب کیفی نشریات این دانشگاه با کیفیت مطالب نشریات علوم انسانی برابری می‌کند.
گفتنی است، در مجموع ۴۰ نشریه دانشجویی و ستادی در دانشگاه علوم پزشکی قم منتشر می‌شود که در این جشنواره نشریات برتر معرفی و از صاحبان آن‌ها با اهدا هدایایی تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.