چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

در مراسم قدردانی از«سفیران سلامت دانش‌آموز» استان سمنان عنوان شد؛

«سفیران سلامت دانش‌آموز»؛ بازوهای توانمند در ترویج فرهنگ سلامت

semnan

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین راه‌ پیشبرد اهداف حوزه سلامت خواند و گفت: سفیران سلامت دانش‌آموز، بازوهای توانمند در ترویج فرهنگ سلامت در جامعه هستند.

به گزارش مفدا سمنان، آیین اختتامیه دومین جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموز و همایش مدارس مروج سلامت استان سمنان به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان  و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بیست و چهارم اردیبهشت ماه ۹۷ با حضور دکتر شادنوش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، صفاری معاون تربیت‌بدنی و سلامت مدارس اداره کل آموزش و پرورش استان  و جمعی از مدیران، معلمین و مراقبین بهداشت مدارس، سفیران سلامت دانش آموز در سالن رازی دانشکده دندان‌پزشکی شهرستان سمنان برگزار شد.

مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی؛ مهم‌ترین راه‌ پیشبرد اهداف حوزه سلامت

دکتر جندقی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در بخشی از این مراسم، مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین راه‌ پیشبرد اهداف حوزه سلامت عنوان کرد و نقش سفیران سلامت  و به ویژه سفیران سلامت دانش آموز را در انتقال مطالب آموزشی به گروه همسالان و هم چنین خانواده و جامعه بسیار مهم و ارزشمند دانست.

وی با بیان این‌که سفیران سلامت دانش‌آموز، بازوهای توانمندی در ترویج فرهنگ سلامت در جامعه هستند،  از تلاش های ارزشمند این عزیزان قدر دانی کرد و در ادامه سخنان خود به نقش مدارس مروج سلامت  و نقش  اولیای مدارس در ترویج فرهنگ سلامت در جامعه پرداخت.

در ادامه این مراسم، صفاری، معاون تربیت‌بدنی و سلامت مدارس اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم به حاضران، توضیحاتی در مورد دومین جشنواره سفیران سلامت دانش آموز و موضوعات این جشنواره بیان و گزارشی از عملکرد معاونت تندرستی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان  ارائه کرد.

سفیران سلامت دانش‌آموز به تحرک بدنی و فعالیت فیزیکی بیشتر توجه نمایند

 دکتر بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز ضمن تاکید بر اهمیت خود مراقبتی از سفیران سلامت دانش آموز خواست به موضوع تحرک بدنی و فعالیت فیزیکی بیش از پیش توجه نمایند تا روح و جسم سالم تری نیز داشته باشند.

در بخش دیگری از این همایش از دانش‌آموزان، معلمان، مدیران و کارشناسان برتر جشنواره سفیران سلامت، معلمان و مدیران مدارس پنج ستاره مروج سلامت در استان سمنان  و هم چنین آثار برتر جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموز با اهدای لوح و هدایا قدردانی شد.

گفتنی است در این مراسم محمد دستورانی، مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان از دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای حمایت و همکاری در اجرای برنامه های حوزه سلامت در مدارس با اهدای لوح و تندیس جشنواره، قدردانی کرد.

لازم به ذکر است، برنامه سفیران سلامت دانش آموز در قالب برنامه ملی خودمراقبتی از سال ۱۳۹۴ در حال اجراست و در مدارس مجری این برنامه دانش آموزان سفیر سلامت پس از گذراندن آموزش های لازم وظیفه انتقال مطالب آموزشی را به همسالان و هم چنین خانواده خود به عهده دارند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.