چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

کارگاه آموزشی امداد و نجات و امداد های اولیه برگزار گردید

کارگاه هلال احمر

با هدف فرهنگ سازی آموزش و فعالیت های کمک های اولیه، دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

به گزارش مفداگلستان، با هدف فرهنگ سازی آموزش و فعالیت های کمک های اولیه، دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در تاریخ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن سخنرانی دانشکده پزشکی مجموعه آموزشی شادروان فلسفی با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد. در این کارگاه که به مدت ۳ ساعت به طول انجامید، مدرس کارگاه مهندس جواد رضا پور(مدیر عامل جمعیت هلال احمر آق قلا) مباحث و مطالب مهم اصول امداد و کمک های اولیه را بیان نمود. جواد رضا پور  هدف از اجرای این دوره را فرهنگ سازی آموزش و فعالیتهای بشر دوستانه، مدیریت سوانح و مهارت کمک های اولیه دانست و گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با کانون دانشجویی هلال احمر ومدیریت امور فرهنگی دانشگاه، آمادگی خود را در جهت ارتقاء سلامت دانشجویان اعلام نموده و این دوره آموزشی نیز با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد و در آینده هم ادامه خواهد داشت.

رضا پور اظهار داشت: این دوره آموزشی با هدف کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از حوادث و ارتقاء سطح علمی افراد با حضور ۵۰ نفر از دانشجویان، برگزار شد. وی با اشاره به نقش کمک های اولیه در کاهش مرگ و میر خاطرنشان کرد: اشاعه فرهنگ آموزش کمک های اولیه، فوریت های پزشکی و احیاء  کمک های اولیه در کاهش مرگ و میر اثر بخش خواهد بود.

قابل ذکراست این دوره ها به طور متناوب برگزارمی شود و به شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی گواهی رسمی جمعیت هلال احمر اعطا خواهدشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.