چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان جهادگردانشگاه علوم پزشکی کردستان

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان جهادگردانشگاه علوم پزشکی کردستان

اردوی جهادی دانشجویان جهادگردانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطابق با تقویم اعلامی و تصویب شده درستاد اردوهای جهادی دانشگاه اردوی دو روزه رادرروزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اردیبهشت ماه رادر در روستای زونج بخش کلاترزان شهرستان سنندج برگزار نمود.
در این اردوی دو روزه حدود 35 نفر از دانشجویان ، اساتید وکارکنان جهادگر در قالب تیم های غربالگری، علوم آزمایشگاهی، پزشکی، دندانپزشکی، مامایی،بهداشت محیط،پرستاری ،گروه کارشناسان تغدیه،گروه فرهنگی ،عوامل  اجرایی وتیم مستند سازی به ارائه خدمت به مردم روستاهای مذکورپرداختند.
غربالگری و مشاوره سلامت برای 300 نفر، آزمایشات لازم  برای بیش از 100 نفر شامل تست های FBS ،TG ،Chol و cbc، معاینات وویزیت مراجعه کنندگان  توسط پزشکان عمومی و تحویل داروی موردنیاز برای بیش از 120 نفر،معاینات  دندانپزشکی وتخصصی توسط اساتید و ارائه خدمات ترمیمی وجرم گیری  برای حدود 35نفر و کشیدن دندان برای تعداد52نفر ازمراجعه کنندگان که براساس تشخیص دندان پزشکان نیازبه کشیدن داشتند از جمله اقدامات انجام شده توسط این مجموعه بوده است.
غربالگری، معاینه و مشاوره مامایی برای حدود 60 نفر از بانوان،اجرای برنامه فرهنگی برای کودکان روستا، برگزاری مسابقات فرهنگی  و توزیع جوایز بین برندگان، آموزش شیوه صحیح مسواک زدن به کودکان و تحویل  خمیر دندان و مسواک به 80 نفر از کودکان ودانش آموزان روستاها به منظورترغیب وتشویق بیشتربرای رعایت بهداشت دهان ودندان از دیگر کارهای انجام شده توسط گروه جهادی دانشگاه بود.
علاوه بر این، نتایج آزمایش خون انجام شده در اردوی قبلی در روستای بنیدر نیز با حضور پزشک در آن روستا پیگیری شد ودرمواردی که نیاز به داروومشاوره داشت اقدامات لازم همراه باآموزش صورت گرفت ، همچنین آموزش الگوی صحیح تغذیه به اهالی روستای زونج توسط کارشناسان تغدیه به تعداد23 نفر انجام گرفت.
گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با افتخار از همه دانشجویان و اساتید علاقه مند برای حضور در اردوهای بعدی که به یاری  خداوندمتعال بعدازماه مبارک رمضان وپایان امتحانات دانشجویان برگزارمی شود دعوت به همکاری  می نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.