یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳

با ادب خاص خود وارد این مهمانی بی مانند شویم ... ماه میهمانی خدا مبارک

رمضان

رمضان به دلیل روزه داری و عبادت های خالصانه بندگان به درگاه معبود بی همتا، بسترساز تغییرات بنیادین در انسان است. تزکیه نفس و ترک گناهان از جمله فضیلت هایی به شمار می روند که در پرتو نیایش ها و شب زنده داری ها در فرد پدید می آید.

به گزارش مفدا  هرمزگان ،  اراده و ایستادگی در برابر خواسته های نفسانی از مهم ترین فضیلت هایی است که در ماه میهمانی خدا برای بندگان جویای حق حاصل می شود. تمام بندگان خدا به ویژه جوانان، در معرض تهدیدهای گوناگونی هستند که امکان سقوط آنها از مسیر مستقیم انسانیت به ورطه هولناک خطا و لغزش وجود دارد. تنها چاره ای که می توان یافت تا از گزند این لغزش ها مصون ماند، پناه بردن به بندگی و عبادت در محضر خدای بزرگ و مشمول آمرزش و مورد مغفرت قرار گرفتن معبود به شمار می رود که این مهم در ماه مبارک رمضان به دلیل فراهم بودن زمینه های گوناگون مذهبی و دینی به شکلی تاثیرگذار میسر خواهد بود.

لحظه های ارزشمند ماه مبارک رمضان مجالی است تا در پرتو فضیلت های بی شمار آن مسلمانان با طاعت خداوند و ترک گناهان به قرب الهی دست یابند. خداوند متعال در آیه های بسیاری در قرآن کریم روزه را عاملی برای دستیابی به فضایل و کمالات انسانی از جمله صبر و بردباری و غلبه بر نفس توصیف کرده است.

راهکارهای تقویت معنویت با بهره گیری از برکات ماه رمضان


انسان از نظر عقیدتی باید خود را واکسینه کند و در پرتو آموزه های الهام بخش اسلام، خود در برابر انواع آسیب های اجتماعی که این روزها بیشتر بخش های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، مجهز سازد تا بتواند از این گزندها مصون بماند.

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت ها را پیش روی بندگان می گسترد تا در مسیر حق و حقیقت به تزکیه روح و روان بپردازند. پروردگار مهربان همیشه و در هر حال، افرادی را که از عمق وجود از او کمک می خواهند، اجابت می کند و از منجلاب هایی که بر سر راه بندگان قرار دارد، رهایی می بخشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.