شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱

بحر العلوم خبر داد

۲۰نشست تخصصی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود

بحرالعلوم

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: پیش بینی می‌کنیم امسال در بخش دانشگاهی بیست و ششمین دوره نمایشگاه قرآن کریم، ۲۰ نشست تخصصی با موضوع قرآن و آموزه‌های دینی برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محمد مهدی بحرالعلوم،رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه امسال وزارت بهداشت علاوه بر فعالیت در بخش قرآن و سلامت، مسئولیت بخش کمیته دانشگاهی دستگاه‌های مختلف دانشگاهی و مراکز آموزش عای حاضر در نمایشگاه را برعهده دارد، تلاش داریم برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان و بازدیدکنندگان تدارک ببینیم.

وی با اشاره به اینکه امروز چیدمان و تحویل غرفه‌های دانشگاهی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تا ساعت ۱۲ امروز دستگاه‌های دانشگاهی، غرفه‌های خود را جهت فعالیت تحویل می‌گیرند. البته برای استقرار دستگاه‌های دانشگاهی در غرفه‌ها، قرعه کشی انجام خواهد شد و دستگاه‌های دانشگاهی بر اساس قرعه، در غرفه خود مستقر خواهند شد.

این مقام مسئول گفت:دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، وزارت علوم، فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم ومعارف قرآنی، دانشگاه فرهنگیان، جامع علمی و کاربردی، جهاد دانشگاهی، بسیج دانشجویی، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و... در قالب ۱۶ غرفه مختلف در نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم، به ارایه خدمات مختلف به بازدیدکنندگان می‌پردازند.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه بازدید عمومی از نمایشگاه قرآن کریم فردا – یکشنبه- به صورت رسمی آغاز می‌شود، اظهار کرد: آیین افتتاحیه نمایشگاه قرآن کریم، عصر امروز در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به دو رویکرد مهم مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی و ارایه مشاوره‌های پزشکی و بهداشتی به بازدیدکنندگان و همچنین ارایه خدمات مشاوره‌ای در زمینه تست غربالگری، ویزیت رایگان، مشاوره در خصوص طب ایرانی از جمله رویکردهای اصلی ما در این دوره از نمایشگاه است که امسال به منظور تحقق این برنامه، مذاکراتی با معاونت بهداشت وزارتخانه و دفتر کل طب ایرانی در جهت هماهنگی‌ها برای حضور مشاوران متخصص در زمینه‌های مختلف انجام داده‌ایم.

بحرالعلوم بخش قرآن و سلامت را از دیگر رویکردهای اصلی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته وزارت بهداشت حتی به صورت گسترده‌تر تلاش دارد در قالب بخش قرآن و سلامت با ایجاد غرفه‌های مختلف، به بازدیدکنندگان خدمات مشاوره‌ای، پزشکی و قرآنی دهد. همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی زیر نظر مدرسین و اساتید برجسته در زمینه‌های علوم قرآنی از دیگر فعالیت‌های سال جاری وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به حضور ۷ دانشگاه علوم پزشکی در قالب یک غرفه در بخش قرآن و سلامت نمایشگاه، اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش، شهرکرد، شیراز، تهران، شهید بهشتی، مازندران و یزد در طول برگزاری این نمایشگاه به طور چرخشی با حضور در غرفه‌ای تحت عنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی، به ارایه خدمات پژوهشی، تحقیقاتی در زمینه‌های علوم قرآنی می‌کنند و آخرین دستاوردهای قرآنی و دینی خود را در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. همچنین این دانشگاه‌ها محصولات قرآنی دانشجویان و محققان خود را به نمایش در می‌آورند.

وی برگزاری محفل قرآنی جامعه پزشکی در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی (ره) را از دیگر برنامه‌های مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: هنوز تاریخ دقیق برگزاری این محفل مشخص نشده است.

بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم طی روزهای ۲۹ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.