دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

گفتگو با امید حسن نیا حائز رتبه اول رشته عکاسی جشنواره فرهنگی سیمرغ

image.png

به گزارش مفدا خراسان شمالی، امید حسن نیا از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی موفق به کسب مقام اول نهمین جشنواره فرهنگی سیمرغ شد که با ایشان گفتگو کردیم.

خبرنگار مفدا: لطفا خودتان را معرفی کنید؟

امید حسن نیا هستم در بخش عکاسی کارکنان مقام اول کشوری را کسب کردم.

خبرنگار مفدا: آقای حسن نیا انگیزه تون برای شرکت در جشنواره فرهنگی سیمرغ چه بود؟ علاقه وافر به رشته عکاسی دلیل اصلی من بود.

خبرنگار مفدا: جشنواره امسال را چگونه ارزیابی کردید؟ با توجه به اینکه در مسابقات مختلف عکاسی و نقد عکس شرکت کرده ام، کیفیت کارها بسیار بالا دیدم بطوریکه به نظر می رسید آثار مربوط به دانشجویان رشته های هنری می باشد.

خبرنگار مفدا: از رزومه خودتان در رشته عکاسی بگوئید؟ تاکنون جشنواره های عکس با موضوعات متفاوت در این استان برگزار شده جشنواره های ققنوس، هفته سلامت دانشکده علوم پزشکی اسفراین و سالوک، که در تعالی و رشد و بالندگی این هنر موثر بوده است و بنده نیز حائز رتبه اول شدم.

خبرنگار مفدا: عکاسی حرفه ای را از چه زمانی شروع کردید؟ از سال ۱۳۸۰ عکاسی می کنم و حدود ۶ سال بصورت حرفه ای پیگیری می کنم، هنوز نقاط ضعف بسیاری دارم که باید برطرف کنم.

خبرنگار مفدا:  آیا هنر می تواند به این حرفه کمک کند؟ جنبه روایی بصری عکس بیشترین تاثیر را بر مخاطب دارد و هنر عکاسی با توجه به شاخصه های منحصر به فرد خود لحظاتی را به تصویر می کشد که با هیچ زبان دیگری قابل تبیین نیست. 

حرف آخر : برگزاری این جشنواره در تحکیم پایه های فرهنگی و هنری موثر است و امیدوارم در سال آینده افراد بیشتری از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مشارکت کرده و مقام های بسیاری کسب کنیم.

خبرنگار مفدا- فاطمه پدیداران مقدم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.