سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹

عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گلستان در نهمین جشنواره فرهنگی سیمرغ

گوشه هایی از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

به گزارش مفدا گلستان، اختتامیه نهمین جشنواره فرهنگی وزرات بهداشت موسوم به "جشنواره بین‌المللی سیمرغ" در سه بخش «آزاد» ویژه دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و جامعه پزشکی کشور، "بخش فرهنگ سلامت" ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور و  بخش "بین‌الملل" ویژه دانشجویان سراسر جهان در پنج گرایش تئاتر، ‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بهار سال جاری  برگزار شد.

دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این دوره از جشنواره، با ارسال ۱۳۰۳ اثر و ثبت نام تعداد ۳۳۴ نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان در بخش های مختلف در مرحله درون دانشگاهی نهمین دوره جشنواره فرهنگی سیمرغ حضور یافت.

این مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فرهنگی که در بهار سال جاری برگزار شد از تاریخ۱۵ الی ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، معاون فرهنگی و دانشجویی و تنی چند از مسئولین و مقامات کشوری در پردیس تئاتر تهران برگزار گردید.

دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اعزام کاروانی متشکل از  ۴۳ نفر از دانشجویان و کارکنان جهت حضور در مرحله نهایی و راه یابی تعداد ۱۳ اثر در بخش های هنری، ادبی، موسیقی، فیلم و هنرهای تجسمی به مرحله نهایی جشنواره، حائز رتبه های برتر به شرح ذیر گردید.

۱-رشته سرود در بخش آزاد

رتبه دوم: گروه سرود به سرپرستی شیوا فندرسکی

۲-رشته عکاسی در بخش بین الملل

رتبه سوم: آرمین درویش محمد سرابی برای اثر ایمان

۳-رشته مستند بخش آزاد

رتبه اول : امیر حسین بهی برای  اثر یک رویای ابی

۴-رشته ترانه در بخش آزاد

رتبه سوم : زهرا زارع

در بخش کارکنان نیز آقای یحیی کریم آبادی رتبه سوم رشته عکاسی برای «نقاشی نیمه تمام» کسب کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.