چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸

کرسی دوم – پاییز ۱۳۹۵

دینداری جوان ایرانی و فضای مجازی؟

ضیافت

فضای مجازی این روزها ولوله ای در جامعه ایرانی برپا کرده است . لابد شنیده اید که آمار کاربران ایرانی بسیاری از شبکه های مجازی مانند تلگرام و ایستاگرام و… گوی سبقت را از بسیاری از کشورهای اروپایی و … ربوده است . و قطعا بسیاری از این فعالین جوانان و نوجوانان ایرانی هستند. جمعیتی میلیونی که هر کدام گوشی اندروید دردست دارند و در صحنه فضای مجازی به شدت فعال اند.

فضای مجازی این روزها ولوله ای در جامعه ایرانی برپا کرده است . لابد شنیده اید که آمار کاربران ایرانی بسیاری از شبکه های مجازی مانند تلگرام و ایستاگرام و… گوی سبقت را از بسیاری از کشورهای اروپایی و … ربوده است .

و قطعا بسیاری از این فعالین جوانان و نوجوانان ایرانی هستند. جمعیتی میلیونی که هر کدام گوشی اندروید دردست دارند و در صحنه فضای مجازی به شدت فعال اند.

دغدغه ما این است که در شرایط جامعه جدید ایرانی و تحولات شگرف در فضای مجازی تکلیف دینداری جوانان و اساسا پایبندی به آداب شریعت و باورهای عمیق دینی ایشان چه خواهد شد؟

شما خواننده این سطور لابد مفاسد مترتب بر فضای مجازی افسار گسیخته این روزها را بهتر از نویسنده می دانید آن هم با قشر جوان و نوجوان کنجکاو و فعال که به سرعت تاثیر می پذیرند.

البته مقصود نگارنده آن نیست که همه جوانان و نوجوانان فعال در فضای مجازی مشغول نشر مفاسد دینی و اخلاقی واجتماعی و سیاسی هستند ولی بهر حال این قشر نیز به شدت در این فضا مشغول فعالیتند .

از طرفی سواد رسانه ای نیز که به حمداله کم یافت می شود و جوان و نوجوان را ما در برابر آسیب های این فضا را آموزش نداده

و حال سوال کلیدی ما که به آزاد اندیشی گذاشته می شود این است که

دین و دینداری جوان ایرانی در مواجهه با این فضا چه خواهد شد؟

و به نظر شما برای تقویت این امر و کاستن از آسیب های مترتب بر آن چه باید کرد؟

http://korsi.armangera.net

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.