شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

کودکیاران سفیر نور به حصه رفتند

حصه

به همت انجمن خیریه سفیر نور به همراه جمعی از دانشجویان رشته‌ی پزشکی، برنامه‌ای شاد و آموزنده برای کودکان نیازمند و کودکان کار در سالن مطالعه‌ی منطقه محروم حصه اجرا شد.

در این برنامه، ۴۰ کودک، تحت کودک‌یاریِ ۴۵ دانشجو شرکت کردند.ناملایمات اجتماعی، چه در کانون خانواده و چه در محیط زندگی این کودکان، اثرات مخربی بر سلامت روحی و روانیشان گذاشته است. عنصری که در برخورد با کودکان نیازمند، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.با توجه به این موضوع و همچنین با توجه به اصول علمی، برنامه‌ای تهیه شد که دارای چهار ایستگاه متناسب با روحیات کودکان بود. ابتدا با ایستگاه «هدف» آشنا می شدند که فعالیت این ایستگاه پرتاب دارت بود که با توجه به حساسیتِ هدف‌گیری در زندگی کودکان، سعی بر القای مفاهیم غیرمستقیم بود.
سپس وارد ایستگاه «آرزوها» می‌شدند که در آن سعی می‌شد دنیای آرزوی بچه‌ها بر کاغذ، نقاشی شود. بعد از آن وارد ایستگاه «ورزش» می‌شدند که با توجه به برنامه‌ی سبک هوازی و قدرتی، برای تشویقِ کودکان به فعالیت های فیزیکی تلاش می‌شد. و در ایستگاه آخر، «حساب و کتاب»، مربیان با توجه به رده‌ی تحصیلی کودکان، تمریناتی به آن‌ها می‌دادند که سعی بر تشویق استعدادهای تحصیلی‌شان داشت. یکی از نقاط قوت برنامه‌ی انجام شده، «طرح کودک‌یار» بود که هر کدام از کودکان تا انتهای مراسم، همراهِ یکی از دانشجویان، تحت عنوان کودک‌یار بودند و در طول مراسم، دانشجو سعی بر برقراری ارتباط صمیمانه با کودک، جهت کاهش اضطراب حاصل از محیط بیگانه، می‌کرد. همچنین کودک یاران، کودکان را بر اتمام ایستگاه‌ها ترغیب می‌کردند.
علاقه‌مندی و مشارکت بچه‌ها در برنامه بسیار قابل توجه بود. شایان ذکر است که برای بچه‌ها، به غیر از ایستگاه‌ها، بازی‌هایی در نظر گرفته شده بود.
همچنین در انتهای مراسم، به رسم یادبود، هدیه‌ای از طرف دانشجویان به کودکان تقدیم شد و پذیرایی شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.