شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

انتخابات شورای صنفی دانشجویان در بیست واحد دانشگاهی انجام می شود

اهواز

پس از اعلام کاندیداتوری ۲۲۳ نفربرای شرکت در انتخابات شورای صنفی دانشجویان، این انتخابات دوشنبه، هفتم خردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا اهواز جلسه توجیهی مسئولین برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان و تحویل ملزومات انتخابات با حضور معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر امور دانشجویی برگزار شد.

دکتر مسعود کرمی،معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات اعضا حاضر در جلسه گفت:انتخابات در کشور ما نماد دموکراسی است  وایجاد فضای انتخاباتی در دانشگاه و در بین جوانان می تواند تمرین خوبی برای حضور آنان در بخش های بزرگتر جامعه باشد.

وی ضمن خسته نباشید به همکاران خود گفت: همه مسئولین حوزه ها می بایست نهایت دقت خود را به کار گیرند و امانتدار رای دانشجویان باشند و بدون هیچگونه شائبه و یا جانبداری از شخص یا گروهی در جهت برگزاری انتخاباتی اخلاقی و درخور دانشجویان و دانشگاه تلاش نمایند.

دکتر بیژن حسین پور، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم و قدردانی از همکاران خود در حوزه های برگزاری این انتخابات گفت: خوشبختانه طی سالیان گذشته با روی کارآمدن شوراهای صنفی دانشجویان و پیگیری های مجدانه آنان در مطالبات دانشجویی تغییرات محسوسی ایجاد شد.

وی گفت: خوشبختانه امروز شوراهای صنفی در دانشگاه جایگاه خود را یافته است و در حوزه های مختلف دانشجویی،آموزشی،پژوهشی و... به مانند بازوان توانمندی برای مسئولین در شناسایی بهتر چالش ها و مشکلات موجود در فضاهای دانشگاهی هستند.

مدیر امور دانشجویی ادامه داد: با ایجاد مجتمع های آموزش عالی در برخی شهرستان ها از جمله رامهرمز،ایذه،مسجدسلیمان و دانشکده پرستاری بستان ان شاءالله اولین دوره انتخابات این واحدها نیز همزمان با انتخابات دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام خواهدشد.

پس از ایراد سخنان دکتر حسین پور، مهندس رحیم کعبی، معاون مدیر دانشجویی و مسئول دبیرخانه برگزاری انتخابات شورای صنفی به ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده از ابتدای شروع فرآیند ثبت نام  و بازگویی فرآیندقانونی این انتخابات و تشریح کامل دستورالعمل مربوطه پرداخت.

وی تصریح کرد: پس از اعلام زمان اعلام کاندیداتوری از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه، ۲۲۳ نفر ثبت نام کردند که پس از انجام استعلام های انجام شده از سه مرجع،آموزشی، انضباطی ودبیرخانه نظارت بر تشکل های دانشجویی دانشگاه  تعداد۲۱۹  نفر به عنوان کاندیدهای تایید صلاحیت شده اعلام شدند.

کعبی ادامه داد:مطابق برنامه ریزی انجام شده با نظر کمیته ناظر بر انتخابات و کمیته اجرایی،ان شاءالله انتخابات روز دوشنبه، هفتم خرداد بصورت همزمان در کلیه دانشکده ها از ساعت ۸تا۱۵ و در خوابگاه ها از ساعت ۱۵-۲۲ انجام خوهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.